Prieskum Postoja išiel hlbšie, preto priniesol iné výsledky (Podcast)

Prieskum Postoja išiel hlbšie, preto priniesol iné výsledky (Podcast)

Foto - Postoj.sk

Rozhovor s riaditeľom Focusu Martinom Slosiarikom o tom, v čom sa prieskum Postoja o potratoch líšil od iných prieskumov a čo si myslia Slováci o možnej strane Andreja Kisku.

V posledných dvoch týždňoch sme zverejnili dva prieskumy, ktorý realizovala agentúra Focus pre denník Postoj. V jednom prieskume sme zisťovali, aký je volebný potenciál pripravovanej strany Andreja Kisku, v druhom sme chceli vedieť, aký je názor ľudí na vykonávanie umelých potratov na Slovensku, nakoľko sú spokojní so súčasným interrupčným zákonom, alebo by si vedeli predstaviť jeho prísnejšiu úpravu. 

Martin Hanus sa Martina Slosiarika z agentúry Focus okrem iného pýta, ako je možné, že v júnovom prieskume pre Denník N odpovedalo 60 percent ľudí, že sú proti sprísneniu interrupčného zákona, kým 32 percent bolo za sprísnenie, no z posledného prieskumu pre Postoj vyplynulo, že za zmenu súčasného zákona je zhruba polovica občanov.

Rozprávali sme sa aj o tom, čo znamená súčasný 25-percentný potenciál možnej strany Andreja Kisku, či sa na jeho základe dá aspoň približne odhadnúť, koľko percent by mohla mať takáto strana, keby povedzme vznikla najbližší víkend.  

 

Názor Slovákov na potraty

Prameň: Focus pre Postoj

 

Politický potenciál strany Andreja Kisku

Prameň: Focus pre Postoj

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo