
S demografom Branislavom Šprochom o dôsledkoch odkladania sobášov do vyššieho veku a aktuálnych trendoch pri rozvodovosti.
S demografom Branislavom Šprochom o dôsledkoch odkladania sobášov do vyššieho veku a aktuálnych trendoch pri rozvodovosti.
Čo je to za fenomén, keď človek vidí riešenie svojich problémov v ukončení života celej svojej rodiny?
Pôsobí ako internista vo vranovskej nemocnici, jeho sestrička v ambulancii je Rómka. Hovorí, že východniari ho prijali dobre.
Aj my dostávame v práci za svoj výkon peniaze. Taký je pohľad rodičov, ktorí už od prvej triedy platia deťom za dobré známky. Čo na to odborníci?
„Dnes som mala netradičný deň, konečne na mňa nikto neukázal prstom,“ píše vo svojej knihe Pohľad zdola Veronika z Oravy, ktorá trpí achondropláziou.
Až čas nám ukazuje, aké deštruktívne stopy zanechala izolácia a opatrenia počas pandémie na fyzickom i psychickom zdraví detí a tínedžerov.
O tom, kam sa za posledných tridsať rokov posunula rodina v našich krajinách, sme hovorili s českou sociologičkou Danou Hamplovou.
Newsletter o vzťahoch a o rodine.
Túžil byť veľkým básnikom a dramatikom. Rozprávky považoval za podradný žáner, ale nedokázal ich nepísať. A práve ony mu zaistili „spisovateľskú nesmrteľnosť“.
Hľadať nesúlad medzi školským poriadkom a realitou je základný proces na pozadí vedomia každého učiteľa.
Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.