Martin Hanus

Martin Hanus

Šéfredaktor

Vyštudovaný germanista, svoj pracovný život začal ako učiteľ, až presedlal na novinárčinu. V rokoch 2002 až 2004 pracoval ako redaktor v týždenníku Domino fórum, v decembri 2004 stál pri zrode časopisu .týždeň, od roku 2008 do roku 2014 v ňom pôsobil ako zástupca šéfredaktora. Od roku 2015 pôsobil ako zástupca šéfredaktora denníka Postoj. V máji 2020 sa stal šéfredaktorom denníka Postoj. Je ženatý, má tri deti, žije v Bratislave.

  Strana 1

  Pellegrini dnes povstal proti Ficovi, bude to špinavá vojna

  Pellegrini dnes povstal proti Ficovi, bude to špinavá vojna

  Expremiér Peter Pellegrini sa dnešnou tlačovkou definitívne emancipoval od Roberta Fica, a to až tak, že si z neho spravil svojho úhlavného nepriateľa. Výzva Ficovi, nech odíde preč, lebo inak skončí ako Mečiar a Dzurinda, je nepriateľským aktom, ktorý predseda Smeru Pellegrinimu nikdy neodpustí. 
  Koronakríza: Prečo si treba zachovať slovenskú cestu

  Koronakríza: Prečo si treba zachovať slovenskú cestu

  Príchod štvrtej fázy uvoľňovania je opäť príležitosťou vrátiť sa k slovenskému úspechu, ktorý fungoval priam zázračne: mnohé európske krajiny sme v marci predbehli s „lockdownom“ a na celé týždne sme znehybnili krajinu tak, až sme zneplatnili priam prírodný zákon, podľa ktorého sa koronavírus po prvom výskyte šíri exponenciálnym rastom. Veľkú zásluhu mala na tom Pellegriniho aj Matovičova vláda, boli to aj vrcholní politici, ktorí svojím príkladom naučili ľudí nosiť rúška. Ďalším zdrojom úspechu bola aj toľko prepieraná povinná štátna karanténa – tá naozaj nepríjemne zasiahla do života mnohých ľudí, no napriek niektorým excesom bola prijateľnou cenou za to, že sme koronu uzavreli v krajine a nechali postupne vyhnívať.
  Prečo skončila správa ombudsmanky Patakyovej v koši

  Prečo skončila správa ombudsmanky Patakyovej v koši

  Predstavme si, že by sme mali ombudsmanku, ktorá by predložila do parlamentu správu s konštatovaním, ako je jej veľmi ľúto, že v parlamente neprešli zákony, ktoré zvyšujú ochranu nenarodených detí, a tak naďalej platí zákon, ktorý nepriznáva nenarodeným deťom v prvom trimestri žiadne práva. Liberálni poslanci by sa proti takejto správe zákonite búrili a pri hlasovaní o tom, či ju vziať na vedomie, by ostentatívne vytiahli kartu z hlasovacieho zariadenia alebo by hlasovali rovno proti. Napokon, kto by sa tomu čudoval? 
  Strana 1