Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Minister Gröhling

Školstvo nie je pre ministerstvo financií prioritou

Rozhovor s ministrom školstva o tom, prečo prehral boj o otvorené školy, i o tom, prečo išiel do konfliktu s konzíliom odborníkov.

Plošné zatvorenie škôl je podľa ministra Branislava Gröhlinga nesprávnym rozhodnutím. Hygienici si podľa neho vybrali najľahšiu cestu. 

„Keby sa rozhodlo, že home office bude povinný, začali by kričať všetci zamestnávatelia a budú kričať veľmi nahlas. Keď poviete, že prerušíme vyučovanie, tak sa ku tomu pridajú niektorí učitelia a rodičia, ktorí možno majú strach. Deti sa potešia, lebo si neuvedomujú potrebu návyku a pravidelnosti. Preto je veľmi jednoduché povedať, že máme prerušiť vyučovanie na školách, lebo tam nikto nebude protestovať.“

„Ja som si však povedal, že budem obhajovať každú jednu odučenú hodinu, každé jedno dieťa v každej škole. Toto je moja odpoveď, lebo takéto opatrenie sme prijali aj v predošlej vlne a mnohí ľudia nevidia, aké problémy to spôsobilo. Nikto nevidel, čo sa s tými deťmi stalo, aké mali psychické problémy a čo sa dialo v ich vzdelávaní.“

Ministra sme konfrontovali s argumentmi hlavného hygienika. Opýtali sme sa aj na ďalší sľub, ktorý sa mu zatiaľ nedarí naplniť – a to výrazné zvýšenie platov učiteľov. Prečo nevie od ministerstva financií vyrokovať viac peňazí? Je problém v nepriateľstve Igora Matoviča voči strane SaS?

Celý rozhovor s ministrom školstva nájdete v tomto videu:

 

Ak preferujete naše rozhovory vo forme podcastov, ponúkame vám aj túto možnosť:

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.