Vedenie maltézskych rytierov sa zmieta v konflikte, zásah Vatikánu odmieta

Pápež František vymenoval špeciálnu komisiu, ktorá má riešiť spor medzi veľmajstrom a veľkým kancelárom maltézskych rytierov. Je to naša vnútorná zále...

Pápež František vymenoval špeciálnu komisiu, ktorá má riešiť spor medzi veľmajstrom a veľkým kancelárom maltézskych rytierov. Je to naša vnútorná záležitosť, odkázalo mu vedenie rádu.

Pápež František, zachráňte ma, prosí salezián unesený islamistami (video)

Saleziánsky kňaz Tom Uzhunnalil, ktorého od marca zadržiavajú islamskí radikáli, v emotívnom videu prosí o pomoc Svätého Otca. Nahrávka zrejme vznikla...

Saleziánsky kňaz Tom Uzhunnalil, ktorého od marca zadržiavajú islamskí radikáli, v emotívnom videu prosí o pomoc Svätého Otca. Nahrávka zrejme vznikla pod nátlakom únoscov.

František oslávil 80. narodeniny. Nezabudol prekvapiť (Vatikánska sedma)

Hlava Katolíckej cirkvi v sobotu oslávila 80. narodeniny. Aj keď Vatikán pôvodne informoval, že František pri tejto príležitosti nechystá nič špeciáln...

Hlava Katolíckej cirkvi v sobotu oslávila 80. narodeniny. Aj keď Vatikán pôvodne informoval, že František pri tejto príležitosti nechystá nič špeciálne, napokon opäť prekvapil.

Jeruzalemský arcibiskup: Keď mladí z Blízkeho východu pozerajú na Európu, vidia Eldorádo

Na Blízkom východe prebieha konflikt medzi moslimami, no doplácajú naň najmä kresťania, hovorí apoštolský administrátor Jeruzalema.

Na Blízkom východe prebieha konflikt medzi moslimami, no doplácajú naň najmä kresťania, hovorí apoštolský administrátor Jeruzalema.

Miesta, ktoré by ste vo Vatikáne nehľadali (Vatikánska sedma)

Mesto pápežov, to nie je len bazilika, námestie a rozľahlé záhrady. Nájdete tam aj obchod, heliport či ubytovňu pre bezdomovcov. A čoskoro možno aj Mc...

Mesto pápežov, to nie je len bazilika, námestie a rozľahlé záhrady. Nájdete tam aj obchod, heliport či ubytovňu pre bezdomovcov. A čoskoro možno aj McDonald´s.