Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Politika
14. júl 2015

Škripek skritizoval podpredsedu Európskej komisie pre homomanželstvá

Slovenskému europoslancovi Branislavovi Škripekovi sa nepáči, že podpredseda Európskej komisie chce homosexuálne manželstvá v celej únii. skripek.jpg Frans Timmermans na galavečeri, ktorý organizovala LGBTI neziskovka ILGA-Europe prednedávnom vyhlásil, že manželstvá o...

Škripek skritizoval podpredsedu Európskej komisie pre homomanželstvá

Slovenskému europoslancovi Branislavovi Škripekovi sa nepáči, že podpredseda Európskej komisie chce homosexuálne manželstvá v celej únii.

 

 

Frans Timmermans na galavečeri, ktorý organizovala LGBTI neziskovka ILGA-Europe prednedávnom vyhlásil, že manželstvá osôb rovnakého pohlavia by mali uznať všetky členské štáty EÚ. Podľa neho je dôležité, aby Brusel na krajiny v tejto otázke tlačil.

Timmermans by sa mal zaoberať závažnejšími otázkami, uviedlo Európske kresťanské politické hnutie, kde Škripek pôsobí ako člen predsedníctva. Spomenuli napríklad situáciu v Grécku a činnosť teroristických skupín v Afrike.

Rodina a manželstvo patria do kompetencie členských štátov. Na základe toho hnutie vyzvalo podpredsedu komisie, aby rešpektoval suverenitu krajín EÚ a zásadu subsidiarity. Timmermansovu účasť na benefičnej akcii pre homolobby považujú za neúctivú voči pluralite názorov európskeho myslenia.

Inzercia

„Pán podpredseda by sa mal usilovať o to, aby bol podpredsedom pre všetkých občanov, aj pre veriacich z rôznych náboženstiev, ktorí nesúhlasia s registráciou homosexuálnych manželstiev,“ uvideli vo svojom stanovisku.

Škripek poslal Európskej komisii písomnú otázku, v ktorej žiada vysvetlenie vyjadrenia Fransa Timmermansa. O odpovedi, ktorá by mala prísť do troch týždňov, sľúbil verejnosť informovať.

Osoby rovnakého pohlavia môžu v súčasnosti uzavrieť manželstvo v desiatich z 28 krajín EÚ. Patria sem Belgicko, Dánsko, Francúzsko, Luxembursko, Holandsko, Portugalsko, Španielsko, Švédsko a Veľká Británia.

Daniela Bučková
Foto: TASR/ Štefan Puškáš

Odporúčame

Ruská vláda: Selfie vás môže zabiť

Ruská vláda: Selfie vás môže zabiť

Ak patríte medzi fanúšikov populárnych autoportrétov známych ako selfie, riskujete svoj život. Myslí si to ruská vláda, ktorá začala kampaň za vyššiu bezpečnosť pri vytvráraní takýchto fotografií. selfie1.jpg Podľa magazínu Time je súčasťou kampane video a séria obr...

Naozaj dostali Gréci výprask? (výber)

Naozaj dostali Gréci výprask? (výber)

Medzi špičkovými komentátormi vrie polemika, či je výsledok rokovaní eurozóny triumfom Nemcov alebo Grékov. A Thomas Piketty žiada Nemcov, aby sa dnes správali ku Grékom tak, ako sa správali k Nemcom Francúzi po druhej svetovej vojne. Náš výber toho najlepšieho zo svetovej tlače. grecky-pr...

Bankrot odvrátený, eurozóna sa dohodla s Gréckom

Bankrot odvrátený, eurozóna sa dohodla s Gréckom

Od nedeľného popoludnia prebiehali rokovania šéfov vlád, ktorí v noci nezažmúrili oko. Krátko pred deviatou ráno došlo k dohode, zdá sa, že hrozba grexitu, vystúpenia Grécka z eurozóny, je nateraz odvrátená. merkel.jpg Dnes ráno krátko pred deviatou to už bolo takme...