Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
01. jún 2016

Futbalista Ronaldo sa takmer nenarodil. Jeho matka chcela ísť na potrat

Najlepšie zarábajúci futbalista sveta sa narodil ako štvrté dieťa. Portugalčanovu matku odradil od potratu lekár.
Futbalista Ronaldo sa takmer nenarodil. Jeho matka chcela ísť na potrat

Cristiano Ronaldo je považovaný spolu s Lionelom Messim na najlepšieho hráča planéty. (Foto: TASR/AP)

Keď dá gól, zvyčajne beží ku kraju ihriska, tam sa vo výskoku otočí a rozkročí sa. Prípadne si vyzlečie dres a ukazuje vyrysované telo. Portugalčan Cristiano Ronaldo získal v nedeľu najslávnejšiu európsku trofej, keď so svojím Realom Madrid vyhral Ligu majstrov.

A pritom sa takmer nenarodil. Jeho matka Dolores Aveiro išla pôvodne na potrat. „Chcela som potratiť Cristiana Ronalda, ale doktor nepodporil moje rozhodnutie,“ hovorí Ronaldova matka vo svojej autobiografickej knihe Odvážna matka (Madre coraje). O knihe píše španielsky portál Actuall.

Dolores čakala Ronalda ako štvrté dieťa a rodina bola v ťažkej ekonomickej situácii, píše v knihe novinár Paulo Sousa Costa.

„Nervózna a vystrašená“ prišla podľa knihy matka Cristiana Ronalda k lekárovi. Ten ju však od zákroku odhovoril. „Máte len tridsať rokov a žiadny fyzický dôvod, prečo nemôžete mať dieťa. Uvidíte, koľko radosti vám do domu prinesie,“ povedal žene doktor.

Keď Dolores prišla domov, vyskúšala domáci prostriedok na vypudenie embrya, ktorý jej odporučila suseda. Ten však nezafungoval. Napokon Dolores rozhodla, že tehotenstvo bude pokračovať. „Ak je Božia vôľa, aby sa dieťa narodilo, nech sa tak stane,“ povedala si Ronaldova matka.

Inzercia

Dolores Aveiro v knihe uisťuje, že malý Cristiano skutočne „priniesol radosť do jej domu“. Ronalda ešte v malom veku podpísal klub Sporting Lisabon. Potom prestúpil do Manchestru United. Od roku 2009 hráva za Real Madrid.

Kniha tiež opisuje ťažký život matky portugalského útočníka. Dolores musela ešte ako dieťa prekonať smrť svojej matky, žiť s násilníckym otcom, jej manžel mal problémy s alkoholom a dokonca vyhrala boj s rakovinou prsníka.

Tridsaťjedenročný Ronaldo je dnes najlepšie plateným futbalistom sveta s ročným príjmom 53 miliónov dolárov. Spolu s príjmami z reklamy a rôznych prémií vlani zarobil 82 miliónov dolárov, čo ho radí dokonca do pozície najlepšie zarábajúceho športovca sveta.

Ronaldo získal aj najvyššie individuálne ocenenia, keď sa stal trikrát držiteľom Zlatej lopty pre najlepšieho hráča planéty. 

Odporúčame