Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Igor Matovič o rozdelení OĽaNO

Rozchod s Eduardom Hegerom odhadujem na 70 až 80 percent

Predseda hnutia OĽaNO približuje nápad pokojného rozchodu s Eduardom Hegerom s cieľom ponúknuť umiernenejším voličom novú alternatívu.

Igor Matovič pre Postoj TV vysvetľuje, že s premiérom Eduardom Hegerom nemá absolútne žiadny konflikt. Keďže Heger má konsenzuálny a Matovič skôr bojovný štýl politickej komunikácie, lídri OĽaNO uvažujú, že za prijateľných okolností by Eduard Heger z hnutia odišiel a založil by nový subjekt, prípadne sa spojil s inými stranami, aby takto vytvoril priestor pre umierneného voliča, ktorý preferuje konsenzuálny, „nematovičovský“ štýl politiky. Zároveň tak dospieť k tomu, aby spolu po voľbách vytvorili väčšinu v parlamente.

Igor Matovič plánuje po výraznom oslabení témy protikorupčného boja klásť dôraz na témy kultúrnych vojen, ako to už prezentuje na svojich sociálnych sieťach.

„Chcem bojovať sväté boje proti korupcii, proti Ficovi a mafii, ktorá tu vládla, a popri tom svätý boj proti zvrátenostiam, ktoré nám chce niekto nasáčkovať,“ hovorí líder OĽaNO o svojich statusoch namierených proti transgenderizmu. Do novej vlády po voľbách vstúpi len vtedy, ak tá zablokuje LGBTI propagandu na školách. 

Matovič praje premiérovi Hegerovi, aby sa mu podarilo vytvoriť novú vládnu koalíciu, zároveň však hovorí, že nemá problém ani s tým, ak by predčasné voľby nastali na jeseň 2023.

Šance na vytvorenie novej parlamentnej väčšiny na podporu vlády Eduarda Hegera odhaduje na 70 – 80 percent. Podobne odhaduje šance aj scenáru, že Eduard Heger OĽaNO opustí a bude súčasťou iného politického subjektu. „Zároveň chcem srdciarom OĽaNO odkázať, že sa vôbec nehádame, a ak k rozdeleniu príde, tak s tým cieľom, aby sme boli popri sebe silnejší a aby sa po nasledujúcich voľbách nevrátila k moci mafia. Keď vyhrajú voľby a zmenia volebný systém, tak demokracia na Slovensku už nepokvitne.“

Matovič tvrdí, že ak premiér vstúpi do volebnej koalície s KDH, takýto subjekt nebude pre OĽaNO konkurenciou. „Nech sa tam pomojkajú s Edom dokopy, lebo viem, že v tom prípade 4-percentná podpora KDH reálne neprepadne. A ja budem môcť úprimne robiť, čo cítim.“

Čím dlhšie bude Hegerova vláda fungovať, tým ťažšie sa podľa Matoviča Sulíkova SaS dostane do parlamentu.

Celý rozhovor s Igorom Matovičom si môžete pozrieť vo videu na Postoj TV alebo vo forme podcastu.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.