Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Kritizovaná poslankyňa Hatráková

Heráka neobhajujem, no za svojimi slovami si stojím

Poslankyňa a psychologička Katarína Hatráková vysvetľuje postoj ku kauze Jána Heráka a reaguje aj na kritiku Ligy za duševné zdravie.

Poslankyňa a dlhoročná psychologička Katarína Hatráková (Kresťanská únia) sa stala predmetom verejnej kritiky za svoje vyjadrenia spojené s jej kolegom Jánom Herákom (OĽaNO), ktorý je obvinený zo sexuálneho zneužívania.

Hatrákovej vyčítajú, že jej slová znejú ako Herákova obhajoba. V rozhovore pre Postoj TV však poslankyňa tvrdí, že to nie je pravda a o vine či nevine Jána Heráka majú rozhodnúť kompetentné orgány. Ako odborníčka sa však pri tejto kauze snaží upozorniť na dlhodobé problémy, ktoré súvisia s vyšetrovaním podobných deliktov.

Výroky Kataríny Hatrákovej sa nepáčili ani Lige za duševné zdravie, ktorá vydala vyhlásenie s konkrétnymi argumentmi. Pod vyhlásenie sa podpísalo vyše 50 psychológov a psychiatrov. Hatráková vysvetľuje, že Liga ju v zásade kritizuje za vyjadrenia, ktoré nikdy nepovedala, a mrzí ju, že jej profesijní kolegovia sa s ňou o jej postoji nerozprávali pred medializáciou vyhlásenia.

Celý rozhovor s poslankyňou Hatrákovou nájdete v tomto videu:

 
Ak radšej počúvate naše podcasty, ponúkame vám aj túto možnosť:
 

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame