Kauza pokračuje: Lamborghini za orgány nenarodených?

Kauza predávania orgánov potratených detí pokračuje. Na verejnosť preniklo video s ďalšou členkou organizácie Plánované rodičovstvo. Mary Gatter v ňom vyjednáva o vyšších cenách za vnútornosti ľudských plodov.

Členovia Centra pre medicínsky pokrok zverejnili pred časom video, ktorým odhalili nezákonné obchodovanie najväčšej americkej potratovej organizácie. Tento týždeň sa objavilo pokračovanie, v ktorom Mary Gatter z Plánovaného rodičovstva rokuje s potenciálnymi zákazníkmi o cenách požadovaných orgánov, informovala agentúra AP.

V rozhovore z väčšej časti uvažujú o tom, koľko peňazí by mal záujemca za nepoškodené vnútornosti pýtať. Gatter z kalifornskej Pasadeny v nahrávke hovorí, že chce prijať podobnú sumu, ako dostávajú ostatné pobočky organizácie, uviedla agentúra Catholic News Agency.

Druhé video Centra pre medicínsky pokrok o pracovníkoch Plánovaného rodičovstva

Žarty o nenarodených

„Nie sme tu pre peniaze,“ povedala Gatter počas diskusie a vzápätí poznamenala, že cena sto dolárov za kus sa jej nezdá primeraná. „Chcem Lamborghini,“ zažartovala.

Hovorca Plánovaného rodičovstva Eric Ferrero naďalej odmieta všetky obvinenia. Ľudí, ktorí zverejnili video, označil za „skupinu extrémistov, ktorí už roky zastrašujú ženy a lekárov a snažia sa o úplný zákaz potratov.“

Podľa Davida Deleidena z Centra pre medicínsky pokrok by Plánované rodičovstvo konečne malo priznať svoju vinu, napísala agentúra Life Site News. „Stále chcú vystupovať ako bezúhonná spoločnosť, dokonca aj tvárou v tvár tým najšokujúcejším dôkazom,“ povedal Deleiden.

Prípad predaja orgánov nenarodených detí pred časom začala vyšetrovať aj federálna polícia americkej vlády. Na internete beží aj petícia za vyšetrenie prípadu. Zatiaľ ju podpísalo viac ako 63-tisíc ľudí. 

Daniela Bučková
Foto: Flickr.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo