Katolíci v Dominikánskej republike spustili protipotratovú kampaň

Dominikánska republika (LifeSiteNews.com) – Katolíci v Dominikánskej republike naplánovali rozsiahlu kampaň proti legalizácii potratov v karibskom národe, ktorá začala v stredu minulého týždňa 3.októbra 2007. Kampaň bola otvorená prednáškou Roberta Reynu, rektora Nezávislej univerzity v hlavnom mest...
LifeSiteNews.com
Ďalšie autorove články:

PRO_LIFE: Nový pro-life film Vôľa (Volition)

USA: Nový americký prezident ťahá so sebou priaznivcov potratov

Google vs. pro-life inštitút: mimosúdne vyrovnanie, Google ustúpil

Dominikánska republika (LifeSiteNews.com) – Katolíci v Dominikánskej republike naplánovali rozsiahlu kampaň proti legalizácii potratov v karibskom národe, ktorá začala v stredu minulého týždňa 3.októbra 2007. Kampaň bola otvorená prednáškou Roberta Reynu, rektora Nezávislej univerzity v hlavnom meste republiky Santo Domingo, ktorý mal byť takmer potratený na radu lekára jeho matky.

Približne 260 katolíckych kostolov po celom ostrove bude proti potratom protestovať v rovnaký deň, napr. na križovatkách počas dopravnej špičky.

Vo štvrtok 25.októbra arcibiskup Nicolas de Jesus Lopez Rodriguez a ďalší biskupi z metropoly Santo Domingo budú koncelebrovať svätú omšu v národnom parlamente a katolíci vytvoria ľudskú reťaz okolo celej budovy. V ten istý deň tí, ktorí budú cez deň svietiť reflektormi na autách, symbolicky vyjadria svoje odmietnutie potratov. Kampaň sa zavŕši 28.októbra Pochodom života hlavným mestom.

Kampaň bola spustená ako odpoveď na návrh, ktorý sa v súčasnosti prerokováva v parlamente, aby sa anulovali tresty za podstúpenie abortu. Platná legislatíva v Dominikánskej republike uvaľuje tresty na všetky potraty bez výnimky, hoci sa toto právo nechápe v zmysle, že by zakazovalo postupy zachraňujúce život, ktoré by mohli ohroziť plod. Stúpenci hnutia za život povedali, že ak navrhovaná zmena prejde, Dominikánska republika sa stane „bitúnkom obyvateľov Karibiku“.

„Cirkev bude hybnou silou proti každému, kto útočí na ľudský život a aby dosiahla tento cieľ, je pripravená podniknúť všetky potrebné kroky na zaručenie rešpektu pre neodcudziteľné právo na život každého muža a ženy,“ povedal Corniel Amaro, biskup mesta Puerto Plato.

Matthew Cullinan Hoffman
Zdroj: LifeSiteNews.com, 3.10.2007
Link: http://www.lifesite.net/ldn/2007/oct/07100301.html
Ilustračné foto: www.sxc.hu

V Dominikánskej republike propaguje legalizáciu potratov údajný kňaz z Mexika: http://www.lifesite.net/ldn/2007/oct/07101202.html

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Umelé potraty Dominikánska republika
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť