USA: Nový americký prezident ťahá so sebou priaznivcov potratov

Novozvolený prezident USA Barack Obama tvorí svoj tím z radikálnych ľavičiarov a podporovateľov potratov. Za komunikačnú riaditeľku Bieleho domu menoval radikálnu Ellen Moranovú. Tá je v súčasnosti výkonnou riaditeľkou organizácie EMILY's List, ktorá propaguje politickú kariéru pro-potratových demokratiek a v nedávnych voľbách vyzývali voliť Hillary Clintonovú.

Organizácia EMILY's List existuje od roku 1984 a za ten čas sa jej podarilo vyzbierať 240 miliónov dolárov pre demokratky podporujúce potraty, ktoré napríklad súhlasia s tzv. „partial-birth abortion“ (spôsob potratu, ktorý sa vykonáva, keď dieťa vychádza z tela matky).

Význam voľby Moranovej ako Obamovej komunikačnej šéfky spočíva aj v tom, že bude zodpovedná za prípravu príhovorov o stave únie a rovnako aj inauguračnej reči.

Moranová nie je jediná pro-choice politička v nastupujúcej Obamovej administratíve. Personálny riaditeľ Rahm Emanuel je 100 % pro-choice, minister obchodu Bill Richardson je fanúšikom „reprodukčných práv“, konzistentne za potraty je aj minister zdravotníctva a služieb pre ľudí Tom Daschle.

LifeSiteNews.com, 24.11.2008

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo