Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
13. september 2018

Homosexuálne manželstvo ako skúška charakteru rakúskych poslancov

Moju vlasť ovládla ideológia, ktorá je vrcholne exotická, no presadzuje sa rýchlosťou, ktorá vyráža dych.
Homosexuálne manželstvo ako skúška charakteru rakúskych poslancov

Ilustračné foto, TASR/AP

Štvrtého decembra 2017 sa rakúsky Ústavný súd povýšil na zákonodarcu a zaviedol k 1. januáru 2019 homosexuálne manželstvo. Táto arogancia ústavných sudcov nemá vo svete obdobu, lebo o takýchto závažných veciach sa obvykle rozhoduje v parlamente alebo v referende.

Nová štátna doktrína

Tento rozsudok bol fackou pravicovej vláde, ktorá sa pred Vianocami 2017 akurát formovala – ani ľudovci (ÖVP), ani pravicoví populisti (FPÖ) nemali vo volebnom programe manželstvo osôb rovnakého pohlavia.

Odvtedy sa deväť mesiacov nedialo nič. Parlament môže tento rozsudok Ústavného súdu skorigovať vlastným zákonom. To by znamenalo dlhší konflikt, lebo ústavní sudcovia dávajú za pravdu spravidla sťažnostiam aktivistov LGBTIQA+ a sú pevne rozhodnutí zaviesť homosexuálne manželstvo.

Teraz minister spravodlivosti Josef Moser oznámil, že sa chce bez všetkého podriadiť. To by znamenalo, že od 1. januára 2019 by občanom akejkoľvek sexuálnej orientácie bolo prístupné tak manželstvo, ako aj registrované partnerstvo. Vládna špička obratom dementovala túto správu, ešte neučinila rozhodnutie. Ak chce s tým parlament ešte niečo urobiť, zostáva mu len niekoľko týždňov. Hodiny tikajú.

Národná rada Rakúskej republiky tu narazila na jadro panujúcej ideológie. Na uliciach, kde kedysi tiahli veriaci, aby vzdávali úctu Kristovmu telu, sa teraz klaňajú mužským zadkom natlačeným v latexe. V ranej fáze 21. storočia dúhový pochod nahradil procesiu na Božie telo. V roku 2017 sa na viedenskom dúhovom pochode zúčastnilo 185 000 ľudí, medzi nimi predsedovia troch zo šiestich parlamentných strán. Nemusíme tam ísť, no musíme to považovať za dobré.

Propaganda je ohromná: filmový priemysel a médiá nás deň čo deň masírujú dojemnými homosexuálnymi drámami. Privilegovanie menšiny, ktorá je pritom na Západe dobre situovaná, sa predáva ako „manželstvo pre všetkých“. Inak zmýšľajúcich ľudí priväzujú k stĺpom hanby a rituálne na nich pľujú. Zo žartovnej travestie sa stala smrteľne vážna štátna doktrína.

V roku 2017 sa na viedenskom dúhovom pochode zúčastnilo 185 000 ľudí, medzi nimi predsedovia troch zo šiestich parlamentných strán. Nemusíme tam ísť, no musíme to považovať za dobré. Zdieľať

Ja sám si pritom želám, aby gayovia a lesby patrili do kruhu mojich priateľov, prináleží im rešpekt a všetky občianske práva. No vyrušuje ma svojvôľa, s akou boli akurát homosexuáli vyvolení, aby sa stali hrotom oštepu v povstaní človeka proti stvoreniu. Žreb mohol padnúť takisto na milovníčky izbových psíkov čivava. Vzorom komunistov bol úderník Stachanov, ktorý trinásťnásobne prekročil svoju normu v bani. Nacisti milovali blonďatých Germánov so zdvihnutou bradou.

Ale, preboha, prečo sa ikonou našej doby stal homosexuálny manželský pár, ktorý dokáže vychovávať deti údajne oveľa lepšie než celkom spiatočnícka heterosexuálna zberba?

Táto ideológia je vrcholne exotická, no presadzuje sa rýchlosťou, ktorá vyráža dych. Mám 45 rokov. Keď som bol mladý, pojem „homosexuálne rodiny“ neexistoval, ani ako myšlienka alebo predstava. Také niečo sa nevyskytovalo ani v kabarete. Ani nie o tridsať rokov neskôr je to už niečo posvätné, proti čomu sa nenamieta.

Keďže teraz píšem o tejto téme, vo svojej vlasti riskujem spoločenské vyobcovanie. A to len preto, lebo verejne poviem banálnu vetu: dvaja muži nie sú manželským párom a nedokážu založiť rodinu.

Teraz by rakúska Národná rada potrebovala odvahu. Poslanci sa musia obávať len novinárov, z tých nenapíše proti tejto ideológii nikto nič, voliči sú v tom celom menším problémom. Prieskumy posledných rokov ukazovali v každom prípade len slabú väčšinu za homosexuálne manželstvo, medzi voličmi vládnych strán prevažovalo odmietanie.

Teraz by rakúska Národná rada potrebovala odvahu. Poslanci sa musia obávať len novinárov, z tých nenapíše proti tejto ideológii nikto nič. Zdieľať

Najnovší prieskum presne skúmal predstavy Rakúšanov o manželstve. 54 percent považuje „manželstvo za spojenie muža a ženy s cieľom spoločne plodiť deti“. Proti homosexuálnemu manželstvu je 66 percent voličov FPÖ, 61 percent voličov ÖVP a dokonca 50 percent voličov sociálnodemokratickej SPÖ. Zamyslieť by sa mal nad tým aj vodca opozície Christian Kern, ktorý v minulom roku ešte ako spolkový kancelár uviedol dúhový pochod.

Viem, že v zásuvkách parlamentu ležia rozumné návrhy zákona. Ústavný súd má pravdu v tom, že rakúske manželské právo je dokonale sfušované: registrované partnerstvo je doposiaľ vyhradené len homosexuálom, ktorým sa pri rozvode manželská nevera nezapočítava ako vina.

Inzercia

Na to sa sťažoval jeden heterosexuálny pár, ktorý tiež chcel smieť byť neverný. Rakúsky príklad ukazuje, že lepším smerom ide krajina, ktorá vôbec nezavedie registrované partnerstvo. Bol to rakúsky Ústavný súd, ktorý registrované partnerstvo stále viac pripodobňoval manželstvu a tak tým sfušoval manželské právo.

Dnes tento súd argumentuje, že homosexuáli by inštitútom registrovaného partnerstva boli nútení vyjsť na verejnosť. Nič sa pritom nedá ľahšie odstrániť ako toto, registrované partnerstvo, ktoré bolo navrhnuté len pre sexuálne menšiny, by sa muselo premeniť na niečo také, ako je francúzsky „Pacte civil de so­li­da­ri­té“.

Takéto zmluvné spoločenstvo bez sexuálnej fixácie by bolo prístupné všetkým: ľuďom LGBTIQA+, bohatej tete s jej obľúbenou neterou a heterosexuálom, ktorí sa viažu voľnejšie a nechcú platiť výživné expartnerovi po rozluke. Rakúsko by urobilo skok od najsfušovanejšieho antidiskriminančného práva k tomu najspravodlivejšiemu.

Dnes právo na manželstvo, zajtra na deti

Doteraz sa nič neurobilo. Moc v krajine spočíva v direktóriu troch napomádovaných mladíkov, 32-ročného kancelára Sebastiána Kurza a dvoch priateľov zo zväzu Mladých ľudovcov. Títo traja vysielali deväť mesiacov prispôsobivé signály. Kancelár napríklad pozval teplý írsky pár ako čestných hostí do svojej lóže na viedenskom opernom plese, írskeho premiéra s partnerom. Kurz pritom musel vedieť, že žiadny európsky politik v posledných rokoch nepodporoval kultúru smrti tak ako Leo Varadkar.

No okrem autoritársko-liberálneho vedenia existujú v ÖVP úplne konzervatívne cítiaci poslanci a hádam dokonca niekoľkí kresťanskí demokrati. Títo bojujú teraz v poslednej minúte a chcú zabrániť homosexuálnemu manželstvu vlastným zákonom.

Existuje ešte druhá vládna strana, ktorá – bez toho, aby bola kresťansky inšpirovaná – zastupuje v tejto otázke postoj cirkvi a rozumu. Pravicovo-populistická FPÖ bola vždy, dôsledne a jednotne proti tomu, aby sa vzťahy rovnakého pohlavia označovali ako manželstvo. Teraz sú naozaj ticho a formulujú opatrne. Kancelár Kurz je šikovným technikom moci a dokonale odobral strane FPÖ všetky dôležité politické oblasti. Slobodniari zaiste nechcú vyzerať zasa ako porazení.

Podľa všetkého, čo počúvam, direktórium republiky chce bez všetkého splniť rozsudok Ústavného súdu. Títo traja mladíci si hovoria: „Nechaj, aspoň bude pokoj!“ Ale ani tak nedosiahnu pokoj. Platné rakúske právo stanovuje, aby manželia pri sobáši vyhlásili vôľu splodiť deti. Podľa tohto práva by sa mali sobášiť od 1. januára 2019 aj homosexuáli.

Za tým nutne nasleduje nárok homosexuálnych „manželov“ na deti – za vykorisťovania náhradných matiek, s modelovaním ľudí v laboratóriách. S napätím čakám, koľko poslancov rakúskej Národnej rady dokáže svoju charakternosť.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.