V Taliansku bolo dievča prinútené ísť na potrat

Mladiství nemajú „právo vybrať“ život v katolíckej krajine

TURÍN, Taliansko, 19.februára 2007 (LifeSiteNews.com) – Taliansky súd nariadil 13-ročnému dievčaťu podstúpiť potrat napriek tomu, že ona žiadala, aby si mohla dieťa ponechať, informuje talianska spravodajská agentúra La Stampa.

Valentína otehotnela s 15-ročným priateľom. Namiesto toho, aby si mohla nechať dieťa, požadovali jej rodičia potrat, pretože si podľa nich ruinovala život tým, že sa stala matkou.

„Nemôžeš mať toto dieťa... musíš potratiť, a otec o tom nemusí nikdy vedieť,“ povedala Valentíne jej matka, pričom spomenula, že nikdy nebude mať peniaze na podporu dieťaťa.

Hoci sa Valentína viackrát pokúšala presvedčiť svojich rodičov, že si chce nechať svoje dieťa, jej prípad sa dostal až na súd pre mladistvých. Sudca Giuseppe Cocilovo potom vydal rozhodnutie potratiť Valentínino dieťa.

Podľa talianskeho práva sa mladistvý nemôže rozhodnúť, či si ponechá svoje dieťa alebo podstúpi potrat, a môže byť prinútený rodičmi alebo opatrovateľmi ísť na potrat.
Avšak potrat neznamenal pre Valentínu nič iné ako katastrofu - umiestnili ju na psychiatriu detskej nemocnice Regina Margherita v Turíne po tom, čo chcela spáchať samovraždu.

“Prinútili ste ma vraždiť a teraz sa zabijem sama, zabijem sa sama,“ kričala Valentína. „Nechcem tu byť,“ zopakovala Valentína. „Nie som šialená, som jedine zlá ako pes po tom, čo my spravili rodičia a sudcovia.“

Valentínin prípad je ohavný prípad núteného abortu v Taliansku, kde by sa dalo očakávať, že ženské „právo rozhodnúť sa“ by znamenalo rozhodnutie sa pre život. Ticho údajne „pro-choice“ feministických skupín ohlušovalo dovtedy, kým nebola 13-ročná Valentína donútená k potratu, napriek tomu, že je vlastné rozhodnutie bolo, aby z jej tela vzišiel život.

Peter J. Smith
Zdroj: LifeSiteNews.com, 19.februára 2007
Originál: http://www.lifesite.net/ldn/2007/feb/07021904.html

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo