Šokujúce, zarážajúce, že by to malo niečo dokopy s tým stredovekom, žeby v tejto čudnej krajine ešte neprebehla lekcia Veľkej Októbrovej, prepáčte Francúzskej revolúcie?
Neviem kto kedy na to prišiel, že cudzinci sú obohatením pre krajinu. Keď vidím opité skupiny mladých Talianov v Bratislave, keď sa cestovanie a užívanie si mladosti premení na bolestný kŕč vlastnej pohodlnosti a lenivosti . Keď vidím húfy mladých tolerantných európanov ako sa bez zábran pohybujú kontinentom, ako si dokážu v každej krajine nadviazať vzťah za jeden večer, dokážem sa v každej krajine opiť, zatancovať si, vidieť aspoň polovičku toho, čo mi hovorí the Lonely Planet, tomu sa prosím pekne hovorí skutočná otvorenosť a nexenofóbnosť.
Keď mám rád svoj svet taký aký je, keď v ňom skromne žijem, keď mám rodinu a deti, a keď mi záleží na prostredí v ktorom budú oni vyrastať, keď vidím, aký problém majú Nemci a Francúzi s prisťahovalectvom, keď mi celkom nesedí to, že kráčajúc v Londýne niekedy aj uvidím bieleho Brita, tak som krutý xenofób. Potom som asi stale ešte nepochopil čo tejto našej drahej Európe zanechala Francúzska revolúcia. Žeby nič dobré? Mýlite sa, zanechala nám krásne tri slová, ktoré sú prázdnymi konštruktami neskromných inžinierov spoločnosti. Máme ich tu znovu, z niečoho (asi to bude to humanistické dedičstvo) sa vytvorila séria slov, ktoré nie sú v žiadnom prípade významovo neutrálne. Sú to prívlastky, ktorým tiež nikto presne nerozumie, ( tým nemyslím Vás pani Pietruchová, ospravedlňujem sa, že neovládam Vaše meno za slobodna, aj keď to je po Vašom otcovi tiež, takže sa ospravdlňujem za všetky predchádzajúce generácie a modifikačnou morfémou –ov- a gramatickou morfémou –a- som v žiadnom prípade nechcel povedať, že ste vlastníctvom svojho muža) keď je treba naťuká sa wikipedia.com, tam je všetko a aj slová, ktorým nikto nevie pripísať význam, tam majú svoje miesto.
Koniec koncov, čo to slovo znamená, aj tak nič neznamená, konštruktivisti by s nami súhlasili. Dôležité je, či to je dobré, alebo zlé. Ups, znovu som použil nevhodnú kategóriu, za to sa ospravedlňujem. Teda nie je až take dôležité, čo to slovo znamená, ale čo si pod ním predstavujeme. A ja si pod tým hrozným x slovom predstavujem netolerantného (toto slovo sa dokonca nachádza v rodinnej príbuznosti), ultra-pravicového, obmedzeného, nebezpečného tvora, ktorý sa dovoľuje mať uktovenie v niečom s čím nemôžu súhlasiť všetci. Chápete?
Nuž čo s tým, xenofóbi?
Treba ďakovať Bohu! Bohu, ktorý sa práve v týchto dňoch pokorný narodí do ľudskej kože, a my môžeme byť pri tom. Boh má rád i xenofóbov… .
František Kolek
Kde sa o nás dá dočítať?
http://www.sme.sk/c/3064539/Prieskum-Slovaci-su-najxenofobnejsi-v-unii.html
Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.
Pridajte sa k našim podporovateľom.