Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
15. december 2017

Podľa harmonogramu Bratislavskej integrovanej dopravy vstúpi RegioJet do IDS BK

Spoločnosť Bratislavská integrovaná doprava, a. s., pripravuje vstup nového dopravcu RegioJet do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji v zmysle stanoveného harmonogramu.
Podľa harmonogramu Bratislavskej integrovanej dopravy vstúpi RegioJet do IDS BK

foto: RegioJet

RegioJet v súčasnosti upravuje svoje predajné systémy, zároveň prebieha medzi partnermi a dopravcami pripomienkové konanie nevyhnutnej zmluvnej dokumentácie. Zapojením RegioJetu do IDS BK a rozšírením služieb integrovanej dopravy budú môcť obyvatelia vymeniť šoférovanie v zápchach na cestách za pohodlné a rýchle cestovanie vlakom z Kvetoslavova po celej Bratislave na jeden cestovný lístok.

„Bratislavská integrovaná doprava koordinuje rad nevyhnutných administratívno-technických a zmluvných krokov s cieľom čo najskoršieho zapojenia nového dopravcu do IDS BK. To však predpokladá aktívnu spoluprácu všetkých zapojených partnerov a dopravcov. Veríme, že je v záujme všetkých, aby sa vstup RegioJetu, s ktorým dokážeme obyvateľom ponúknuť lacnejšie, pohodlnejšie a predovšetkým rýchlejšie cestovanie vlakom namiesto dlhodobo neudržateľnej situácie na ceste do Bratislavy, uskutočnil v čo najkratšom čase,“ zdôraznil Marian Rovenský, predseda predstavenstva spoločnosti Bratislavská integrovaná doprava, koordinátora IDS BK.

V zmysle harmonogramu Bratislavskej integrovanej dopravy je stanovený záväzný termín zapojenia RegioJetu do IDS BK k 1. aprílu 2018. „RegioJet sa stane v podstate takou novou aglomeračnou mestskou železnicou, ktorú môžeme poznať napr. z neďalekej Viedne a ďalších metropol. Naše vlaky budú označené ako linka „S70“ a predpokladám, že ich začne využívať množstvo obyvateľov okrajových častí Bratislavy namiesto MHD, napr. takých Podunajských Biskupíc a Vrakune,“ hovorí Radim Jančura, majiteľ spoločnosti RegioJet.

„Jazdný čas nášho vlaku z Vrakune na hlavnú stanicu je až o viac ako polovicu kratší než trolejbusu. V rannej špičke tak môžu cestujúci ušetriť aj 15-30 minút. Keď bude v trolejbuse a aj vo vlaku platiť rovnaký lístok či električenka, cestujúci sa môžu rozhodnúť pre to, čo im vyhovuje viac. Náš vstup do IDS BK prinesie ďalší impulz k tomu, aby ešte viac cestujúcich začalo využívať pri dochádzaní za prácou či školou do hlavného mesta vlakovú dopravu. Len v súčasnosti ich každé ráno privezieme do Bratislavy viac ako 3-tisíc. Počet cestujúcich sa v našich vlakoch za posledné roky zvýšil až 3,5-násobne,“ doplňuje Radim Jančura.

So zapojením nového dopravcu do IDS BK súvisí aj doplnenie označovačov na nákup cestovných lístkov pre cestujúcich na železničných zastávkach. V súčasnosti prebieha spracovanie projektovej dokumentácie, ktoré podlieha schváleniu Železnicami Slovenskej republiky. Po schválení stavebného konania Dopravným úradom bude môcť Bratislavská integrovaná doprava pristúpiť k samotnému osadeniu a inštalácii nových označovačov cestovných lístkov pre obyvateľov.

Ako budeme cestovať s RegioJetom v IDS BK ?

Inzercia

Trasa

RegioJet bude v rámci IDS BK obsluhovať zastávky Bratislava-Hlavná stanica, Bratislava-Nové Mesto, Bratislava-Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Rovinka, Nové Košariská, Miloslavov, Kvetoslavov zastávka, Kvetoslavov. Vlaková linka bude prevádzkovaná od 15-minútového intervalu počas špičky a v 60-minútových intervaloch v ostatných časoch.

Cestovné lístky

Pri cestovaní Regiojetom budú platné všetky lístky IDS BK – jednorazové papierové, elektronické, predplatné cestovné lístky, denné aj turistická Bratislava Card. S integrovanými cestovnými lístkami budú môcť obyvatelia cestovať nielen s RegioJetom, ale aj bratislavskou MHD, vlakmi ZSSK či autobusmi Slovak Lines podľa platnosti lístka. Zároveň bude v RegioJete uplatnená duálna tarifa – cestujúci si budú môcť aj naďalej zakúpiť cestovné lístky RegioJetu, ktoré nebudú platiť v integrovanej doprave u iného dopravcu.

Porovnanie cien cestovných lístkov

Odporúčame

V paradajkách OVOZELA okúsite skutočnú chuť Slovenska

V paradajkách OVOZELA okúsite skutočnú chuť Slovenska

Aj napriek rastúcemu záujmu zo strany spotrebiteľov, majú slovenské výrobky na pultoch obchodných reťazcov stále nižšie zastúpenie v porovnaní s výrobkami dovážanými zo zahraničia. Kvalita a čerstvosť uznaná spotrebiteľmi, a nakoniec aj obchodnými reťazcami, stále nestačí na zvýšenie podielu domácich výrobkov na slovenskom trhu.