POZVÁNKA: Dokument Supy verzus klarinet a výstava fotografií o Berlínskom múre

POZVÁNKA: Dokument Supy verzus klarinet a výstava fotografií o Berlínskom múre

Konrad-Adenauer-Stiftung – zastúpenie na Slovensku pozýva na výstavu fotografií a predstavenie dokumentu Ľuby Lesnej.

Dokumentárna hra Ľuby Lesnej je založená na skutočnej udalosti, ktorej hlavným hrdinom je osemnásťročný klarinetista Hartmut Tautz z bývalej NDR (Nemeckej demokratickej republiky). Nadácia Konrada Adenauera vás pozýva na predstavenie 8. novembra 2017 o 19.00 do Divadla Malá scéna v Bratislave. Lístky si môžete zakúpiť v pokladni divadla pred predstavením.
 
 
 
Hartmut Tautz sa v auguste 1986 v snahe žiť v slobodnom svete rozhodol ilegálne utiecť cez bratislavskú Petržalku do Rakúska. Po prekročení slovensko-rakúskej hranice ho ale dostihli strážne psy (tzv. supy), ktoré ho dohrýzli a ťažko zranili. Pohraničníci ho previezli do nemocnice až po dlhom a namáhavom výsluchu, kde študent Tautz zraneniam podľahol. 
V marci 2017, po 31 rokoch, uznal Bratislavský súd, že zabitie Tautza bolo trestným činom a jeho rodine má byť vyplatené odškodné.
 
 
V divadle Nová scéna bude tiež sprístupnená slovenská verzia výstavy o Berlínskom múre, ktorú pripravila nemecká Nadácia pre analýzu diktatúry Jednotnej socialistickej strany Nemecka. Názov výstavy fotografií je Múr, hranica neprieč Nemeckom, vernisáž sa uskutoční 8. novembra o 18.00 vo foyer divadla Malá scéna.
 
 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo