Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
27. jún 2017

Starosta Mrva: Hlásime sa s tímom do bitky o náš kraj

V máji ohlásil vajnorský starosta Ján Mrva spolu so skupinou podporovateľov začiatok zbierania podpisov na podporu nezávislej kandidatúry na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja v novembrových voľbách.
Starosta Mrva: Hlásime sa s tímom do bitky o náš kraj

K petičnému hárku pripájajú anketu s troma otázkami, ktoré tímu pomôžu zorientovať sa v tom, čo najviac trápi obyvateľov tohto kraja. Sami najviac rozprávajú o riešeniach v doprave a cyklotrasách. Najvypuklejším problémom je doprava. V doprave hovoríme najmä o efektívnejšom využívaní železničnej dopravy ako mestskej hromadnej dopravy vrátane prímestských vlakov, ďalej o potrebe výstavby záchytných parkovísk na okraji mesta, ktoré budú následne prepojené na BID (Bratislavskú Integrovanú Dopravu), tiež hovoríme o nutnosti výstavby nadradenej dopravnej infraštruktúry, predĺžení električiek do okrajových mestských častí a v neposlednom rade o budovaní cyklotrás využívaných nielen na voľný, čas ale aj ako možnosti každodennej prepravy do práce.

Medzi podporovateľmi a členmi Mrvovho tímu sú mestská poslankyňa Lucia Štasselová, občiansky aktivista Matej Vagač, cykloaktivista Peter Kľučka, herec Štefan Bučko, podnikateľ Peter Kremský, expert na životné prostredie Michal Drotován, vinohradník Marián Pavelka, futbalista a poslanec Marian Zeman a ďalší.  

Najvypuklejším problémom je doprava. Ján Mrva ponúka rôzne riešenia, ako dnešnú situáciu zmeniť.

Výzvu mojich priateľov a podporovateľov uplatniť moje skúsenosti z trojnásobného starostovania vo Vajnoroch na kraji prijímam! Mojou podmienkou však je, aby do toho išli so mnou a aby sme sa spýtali ľudí, či majú o zmenu záujem. Dnes to v politike robí málokto, veľa sa v nej hovorí, veľa pózuje, a málo počúva. Od dnešného dňa teda budeme spoločne zbierať podpisy pod kandidatúru môjho tímu, ktorý ma jasný cieľ – vytvoriť aktívny kraj, nie mŕtvu váhu, ktorá žerie stále viac peňazí, a priniesť do jeho čela expertov, ktorí vedia riešiť problémy a bojovať za ľudí,“ odkázal Mrva pri štarte zberu podpisov.

 

Inzercia

Štefan Bučko – Podporujem Jána Mrvu v petícii na kandidatúru na župana. Podporujem ho v jeho úsilí na ozdravenie verejného priestoru, angažovanosť a osobné nasadenie v presadzovaní prirodzených podmienok pre život občanov v našom regióne, statočnosť v boji proti hazardu a presadzovaní lepších podmienok pre rodiny.

„Poctivá verejná služba je dnes obeta. Preto ako soľ potrebujeme ľudí, ktorí sa nielen obetujú, ale zároveň majú pre ňu vášeň a ktorí sú poctiví profesionáli s výsledkami. Prvú zmenu by som rada videla po voľbách do žúp. Podporujem a budem voliť dobrého župana, chcem voliť na istotu. Jano Mrva je taká voľba. Jedenásť rokov služby pre Vajnory a Bratislavu sú toho dôkazom,“ reagovala Lucia Štasselová.

Nový Dom kultúry Vajnory bol vystavaný v rokoch 2014 – 2015 na základoch staršieho Kultúrneho domu z 80. rokov podľa projektu ateliéru 3M Ing.arch Mariána Pokrivčáka.

K podpore sa vyjadril aj bývalý futbalový reprezentant Marián Zeman: „Jána Mrvu poznám ako človeka, ktorý má skutočný ťah na bránku a vytrvalosť športovca. Vo Vajnoroch sa nám podarilo vystavať osvetlené multifunkčné ihrisko a bežecké dráhy a tým pádom deťom umožniť cestu k športu. Je to človek, ktorý dokázal posunúť šport vo Vajnoroch do inej ligy, a verím, že dokáže posunúť veci aj na kraji.“

„Keď vyzbierame dosť podpisov, budeme to cítiť ako mandát pre nezávislú a občiansku politiku od obyvateľov nášho kraja a oznámime spoločne kandidatúru,“ dodal Ján Mrva.

Odporúčame