Cenzor listov Danko, ochotník Matovič

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Cenzor listov Danko, ochotník Matovič

FOTO TASR - Martin Baumann

Slovenská politika sa akosi zamoruje hlúposťami.

Postup šéfa kancelárie NR SR je naozaj celkom cez čiaru – kancelária Andreja Danka chce nielen detektorom prehliadať listy, ktoré odosielajú občania poslancom (čo je v poriadku), ale aj otvárať zásielky a čítať ich. V prípade, že sa v zásielke vyskytujú vulgarizmy a obsah má dehonestujúci charakter, zamestnanec podateľne nebude takýto list evidovať ani postupovať adresátovi, ale určí ho na skartáciu. 

Nie je celkom jasné, či je to nápad z hlavy Andreja Danka alebo len jeho príliš horlivého zamestnanca, ktorý si zmyslel, že v e-mailovej a facebookovej dobe treba chrániť duše poslancov pred listovými vulgarizmami. 

Je to však jedno, v každom prípade platí, že ide o nápad z iného časopriestoru. Na základe takejto svojvoľnej úpravy by mohla kancelária NR SR pokojne zadržiavať listy určené poslancom, v ktorých anonym či neanonym oboznamuje poslanca napríklad s korupciou. 

Je teda pochopiteľné aj správne, že opozícia proti tomu hlasno protestuje. Napokon, dá sa predpokladať, že po najbližšom grémiu Danko túto absurditu stiahne a my budeme na celú vec spomínať len ako na jeho ďalšiu kapitánsku akciu.

Lenže problémom nie je iba málo súdny predseda NR SR, ale aj opozičný nevkus. Igor Matovič celkom vážne píše, že Severná Kórea je oproti tomuto najnovšiemu opatreniu „šuvix“ (opoziční poslanci zo Severnej Kórey to určite celkom radi potvrdia). A na tlačovej konferencii sa pred novinármi rozplače, lebo už sa vraj na tú plazivú normalizáciu nemôže pozerať.

Naozaj je to na zaplakanie. Problémom je však skôr plazivá idiotizácia nášho verejného priestoru.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo