Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Debata v redakcii

Vláda sa pri trestnej novele správa arogantne, jej voličom to zatiaľ neprekáža

Jozef Majchrák, Michal Magušin a Lukáš Krivošík diskutujú o najdôležitejšej udalosti tohto týždňa a možno aj volebného obdobia.

Kontroverzná trestnoprávna novela, o ktorej v týchto hodinách hlasuje parlament, je nepochybne najdôležitejšou udalosťou týždňa a stane sa možno najsilnejším odkazom štvrtej vlády Roberta Fica. Zástupca šéfredaktora Postoja Jozef Majchrák a redaktor Michal Magušin rozoberajú s moderátorom Lukášom Krivošíkom politické dosahy tejto novely.

Snažia sa tiež zodpovedať otázku, či by mala opozícia pokračovať v protestoch na námestiach aj po schválení trestnoprávnej novely parlamentom. Mali by sa na protestoch naďalej zúčastňovať aj politici KDH? A ak áno, nemal by sa okruh rečníkov na tribúnach rozšíriť aj o politikov hnutia Igora Matoviča či mimoparlamentných Demokratov?

Postoj tento týždeň priniesol tiež rozhovor s prezidentským kandidátom Ivanom Korčokom. Naši redaktori diskutujú o tom, či sa mu podarí osloviť konzervatívnych voličov, ktorých potrebuje, aby porazil Petra Pellegriniho.

Napokon príde reč aj na rozhovor s lekárom Pavlom Žúborom, ktorý pôsobí v Nórsku a ostro skritizoval pomery v slovenskom zdravotníctve. Rozhovor silne zarezonoval v lekárskej komunite a Postoj sa pokúsi nadviazať na vzniknutú debatu aj počas nasledujúcich týždňov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.