Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
31. október 2022

Adventný koncert

Bratislava spieva gospel

BSG sa odmlčalo na dva roky a znova je späť. Znova v plnom nasadení autori projektu a rovnako už z minulých ročníkov skúsení harcovníci a tiež tohtoroční neskúsení nováčikovia.

Bratislava spieva gospel

Mnohí z nás k spevu pričuchli len vďaka BSG. Tento veľký otvorený spevokol dáva šancu každému, doslova a do písmena, každému.

Mnoho z nás počulo vetu: Ty radšej nespievaj…

A po mnohých rokoch utajeného spevu v kúpeľni, či pohmkávania si len tak popod nos prišla príležitosť zobrať odvahu a vyskúšať si to vo veľkom speváckom telese na pódiu Veľkého koncertného štúdia v Slovenskom rozhlase a skúšať rovno s americkým dirigentom, skladateľom a spevákom Markom Chaseom a jeho manželkou Amy. Obaja sa venovali štúdiu hudby a spievali v chicagskom univerzitnom spevokole.

My sa veľmi tešíme, že sa im slovenská krajina a ľudia vryli do srdca a ostali na Slovensku pôsobiť aj profesionálne a so sebou priniesli tento ojedinelý projekt – otvorený spevokol. Tohto roku to už bude desať rokov ich účinkovania u nás, zjavne si Slovensko zamilovali.

Spievať gospel znamená radosť, nádej, lásku… Lásku k blížnemu, lásku ku komunite, lásku k Bohu. Gospel je duchovná pieseň plná citov, pocitov, života. Spája nás s celým Stvorením.

Tento pocit má takmer každý z nás, spevákov – amatérov. Pri spievaní nami prechádza životná miazga spájajúca nás všetkých navzájom a s celým svetom. Je to spevácky a hudobný výraz, ktorý je špecifický zdieľanou radosťou zo spievania.

Ak Vás niečo trápi, hnevá, rozčarúva, vygospelujte si to…

Ak ste sa nestihli k nám pridať tento rok, určite bude príležitosť na budúci rok.

Inzercia

Príďte na koncert, nechajte sa inšpirovať touto spirituálnou hudbou, nechajte sa nabíjať sršiacou láskyplnou energiou, ktorú Vám zo srdca z pódia vo Veľkej koncertnej sále Slovenského rozhlasu bude posielať vyše 160-členný spevokol sprevádzaný 18-členným komorným orchestrom a výbornou jazzovou kapelou Groove Hub.

Takto spolu začneme čas adventný, zažneme pomyselnú prvú adventnú sviečku pokoja a zmieru a radosti z príchodu malého batoliatka výnimočným zážitkom na koncertoch 26. a 27. novembra 2022 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Vstupenky si kúpite na www.predpredaj.sk

Tešíme sa na vás!        

Tím BSG  

www.bratislavaspievagospel.sk

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.