Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Martin Šuster

„Priepustku na slobodu“ by som zrušil, povinne testujme len školy a fabriky

Rozhovor s ekonómom Martinom Šustrom o tom, či zdieľa optimizmus z vývoja pandémie, a o tom, čo dosiahli odborníci u Matoviča.

Ekonóm a analytik Martin Šuster hovorí o vývoji pandémie koronavírusu na Slovensku. Jeho pohľad je mierne optimistický, ale zároveň upozorňuje, že vývoj závisí od prijatia ďalších opatrení, ktoré vedci navrhli vláde a zatiaľ z nich bola realizovaná približne len jedna polovica.

„Zlepšovanie je postupné a zatiaľ relatívne malé. Pokiaľ neurobíme ráznejšie opatrenia, tak zlepšovanie – ktoré tiež očakávam – bude veľmi postupné. Tak ako sa situácia pomaly zhoršovala od decembra, každý deň sme pomaly rástli a stále sa to zhoršovalo, tak teraz sme asi už týždeň v situácii, že sa to zlepšuje, a je nádej, že sa to bude zlepšovať aj ďalej. Ale tiež len pomaly.“

Martin Šuster patril aj do skupiny odborníkov, ktorá štyri dni rokovala s predsedom vlády Igorom Matovičom o spôsobe boja proti pandémii. ❓Ako hodnotí tieto rokovania? ❓Dávajú mu s odstupom času zmysel? ❓Ktoré z opatrení sa už podarilo zaviesť do praxe? ❓A aký je ich doterajší efekt?

Nové dáta o nadmerných úmrtiach na Slovensku prezrádzajú niekoľko dôležitých vecí. Jednou z nich je napríklad to, ktoré vekové kategórie sú koronavírusom najviac ohrozené. Z týchto štatistík sa dá aj zistiť, akým smerom sa koronakríza momentálne vyvíja, ale aj to, aké množstvo ľudí pravdepodobne prišlo o život preto, že náš zdravotnícky systém je preťažený prebiehajúcou pandémiou.

✅ Prihláste sa na odber našich videí ►https://www.youtube.com/channel/UC-myj78RmSMJNYkEPtCSB7g?sub_confirmation=1

Celý rozhovor s Martinom Šustrom nájdete v tomto videu:

Ak naše rozhovory radšej počúvate vo forme podcastov, nech sa páči:

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.