Realita na pokračovanie?

„Veď ten Desperado jej do očí povedal, že nie je jeho matka." „Od začiatku som si myslela, že je klamár!", započul som včera v kaderníctve časť rozhovoru dvoch úctivo pôsobiacich zákazníčok. „Toho by mali zavrieť policajti!" Naskutku!

K tomu však, že si skoro každý deň môžu pozrieť niekoho nahého, počas sprchovania, že mohli sledovať predvádzajúcu sa striptérku, súlož pod perinou, alebo dokonca na toalete naživo, a že si všetky tieto dôležité scény môžu ich vnúčatá stiahnuť prakticky nepretržite z internetu (za predpokladu, že to nepozerajú spolu s nimi!), sa tieto staršie panie nevyjadrili. Darmo, naše dve reality show pokračujú v plnom prúde a valiaca sa realita osudov našich nových hrdinov mnohých z nás nenecháva spávať.

V pohybe však zostávajú aj organizátori petičnej akcie proti VyVoleným. I napriek presvedčivým tvrdeniam vedenia TV JOJ o úcte k zákonu a fascinácie z reality, pristúpili k ďalšiemu kroku. Tentokrát vyzvali firmy, ktoré sú priamymi reklamnými partnermi alebo inzerujú v čase vysielania relácie VyVolení, aby svoju reklamu stiahli. Ak tak nevykonajú, sú organizátori protestu rozhodnutí „vyzvať všetkých signatárov protestu, ich rodinných príslušníkov, ako aj všetkých ľudí, ktorí s akciou sympatizujú, aby prestali nakupovať produkty, prípadne zrušili klientské zmluvy s danými firmami ".
„V najbližších dňoch rozširujeme túto iniciatívu aj na reláciu Big Brother," pokračuje Anna Kolková z Katolíckeho hnutia žien Slovenska.

Organizátori oslovili ďalšie občianske združenia. Oficiálne sa už pripojilo Fórum pre verejné otázky (FVO), ktoré zaslalo generálnemu riaditeľovi TV JOJ otvorený list, v ktorom sa okrem iného píše, že „sexualita ako jeden zo zdrojov lásky musí dodržiavať pravidlá intimity a dôstojnosti človeka."

Situácia sa vyvíja, ale už teraz je jasné to, že sex a nahota nie sú „iba marginálne, tlačou vyťahované témy“, ale skutočným marketingovým a dramaturgickým pilierom týchto relácií. Tým pozitívnym zistením je to, že na Slovensku existuje skupina ľudí, ktorí sú ochotní obetovať svoj čas a schopnosti pre poukázanie na nezmyselnosť a škodlivosť týchto relácií.

František Kolek

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo