Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
14. október 2005

Realita na pokračovanie?

„Veď ten Desperado jej do očí povedal, že nie je jeho matka." „Od začiatku som si myslela, že je klamár!", započul som včera v kaderníctve časť rozhovoru dvoch úctivo pôsobiacich zákazníčok. „Toho by mali zavrieť policajti!" Naskutku! K tomu však, že si skoro každý deň môžu pozrieť niekoho nahého,...

„Veď ten Desperado jej do očí povedal, že nie je jeho matka." „Od začiatku som si myslela, že je klamár!", započul som včera v kaderníctve časť rozhovoru dvoch úctivo pôsobiacich zákazníčok. „Toho by mali zavrieť policajti!" Naskutku!

K tomu však, že si skoro každý deň môžu pozrieť niekoho nahého, počas sprchovania, že mohli sledovať predvádzajúcu sa striptérku, súlož pod perinou, alebo dokonca na toalete naživo, a že si všetky tieto dôležité scény môžu ich vnúčatá stiahnuť prakticky nepretržite z internetu (za predpokladu, že to nepozerajú spolu s nimi!), sa tieto staršie panie nevyjadrili. Darmo, naše dve reality show pokračujú v plnom prúde a valiaca sa realita osudov našich nových hrdinov mnohých z nás nenecháva spávať.

V pohybe však zostávajú aj organizátori petičnej akcie proti VyVoleným. I napriek presvedčivým tvrdeniam vedenia TV JOJ o úcte k zákonu a fascinácie z reality, pristúpili k ďalšiemu kroku. Tentokrát vyzvali firmy, ktoré sú priamymi reklamnými partnermi alebo inzerujú v čase vysielania relácie VyVolení, aby svoju reklamu stiahli. Ak tak nevykonajú, sú organizátori protestu rozhodnutí „vyzvať všetkých signatárov protestu, ich rodinných príslušníkov, ako aj všetkých ľudí, ktorí s akciou sympatizujú, aby prestali nakupovať produkty, prípadne zrušili klientské zmluvy s danými firmami ".
„V najbližších dňoch rozširujeme túto iniciatívu aj na reláciu Big Brother," pokračuje Anna Kolková z Katolíckeho hnutia žien Slovenska.

Organizátori oslovili ďalšie občianske združenia. Oficiálne sa už pripojilo Fórum pre verejné otázky (FVO), ktoré zaslalo generálnemu riaditeľovi TV JOJ otvorený list, v ktorom sa okrem iného píše, že „sexualita ako jeden zo zdrojov lásky musí dodržiavať pravidlá intimity a dôstojnosti človeka."

Situácia sa vyvíja, ale už teraz je jasné to, že sex a nahota nie sú „iba marginálne, tlačou vyťahované témy“, ale skutočným marketingovým a dramaturgickým pilierom týchto relácií. Tým pozitívnym zistením je to, že na Slovensku existuje skupina ľudí, ktorí sú ochotní obetovať svoj čas a schopnosti pre poukázanie na nezmyselnosť a škodlivosť týchto relácií.

František Kolek

Inzercia

Odporúčame

Verejné peniaze na protizákonný výskum?

Verejné peniaze na protizákonný výskum?

Zdanlivo nelogické tvrdenie? Asi nie pre Európsku komisiu na čele s pánom Barrosom, ktorá má v pláne prijať svoj vlastný návrh na podporu výskumu na embryách a embryonálnych kmeňových bunkách. Peniazmi zo spoločného rozpočtu by sa tak financoval projekt, ktorý je vo väčšine európskych krajín protizá...

Účet

Účet

Posledný nezávislý bieloruský denník Narodnaja voľa oznámil koncom septembra bankrot, keď mu súd nariadil zaplatiť do štátnej pokladnice 100 miliónov bieloruských rubľov. Prepočet na slovenské koruny vyhodí na displeji kalkulačky po zaokrúhlení 1,5 milióna. Presne polovica z odškodnenia, ktoré v dec...

Živelný odpor voči živlu

Živelný odpor voči živlu

Keď dostal Ján Slota pred mesiacom na Obvodnom úrade symbolickú tisíckorunovú pokutu za porušenie Zákona o slobodnom prístupe k informáciám, hovorilo o tom niekoľko celoslovenských médií a dve regionálne. Zo siedmich. Statočných? „Na analytické žánre nemáme novinárov. Radšej sa im vyhýbame, aby neb...