Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Matovič v Postoj TV

Ak dosiahneme hranicu 300 nakazených denne, prídu na rad celoplošné opatrenia

Situácia v Česku sa prudko zhoršuje, kedy sa za červenú čiaru dostane Slovensko?

 

Premiér Igor Matovič v prvej relácii Otvorene hovorí o tom, že do boja s koronavírusom sa opäť osobne vložil preto, že niektoré rozhodnutia odborníkov sa mu zdali byť „prestrelené“. Podľa premiéra je počet 300 nakazených ľudí denne červenou čiarou, po ktorej môžeme počítať s tvrdými celoplošnými opatreniami.

Pri voľbe nového generálneho prokurátora by preferoval človeka, ktorý je buď z neprokurátorského prostredia a dokázal by inštitúciu „vyčistiť“, alebo statočného prokurátora, ktorý sa nebál kritizovať vlastných kolegov. OĽaNO ani koalícia však svojho kandidáta ešte nemá a počká si na verejné vypočutie všetkých prihlásených.

Matovič tvrdí, že menovanie Petra Kovaříka na post dočasného policajného prezidenta bola iniciatíva ministra vnútra Romana Mikulca, ktorého sa „trikrát pýtal, či to myslí vážne“.

Na pochopenie napätej situácie na ministerstve pôdohospodárstva si chce premiér nájsť „dva voľné dni“, vypočuť si všetkých ľudí, ktorí z rezortu odišli a s ich výpoveďami konfrontovať ministra Jána Mičovského. Zároveň Matovič tvrdí, že ministrom dôveruje, ale ich činnosť si chce preverovať cez špeciálny tím, ktorý sa na jednotlivé rezorty bude kriticky pozerať.

Šéf OĽaNO vysvetľuje svoju pozíciu pri vášnivo diskutovanej novele zákona, ktorá sa týka potratov, a odpovedá aj na otázky čitateľov Postoja.

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame