Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Video a podcast
16. september 2020

Matovič v Postoj TV

Minister Mičovský je extrémny dobrák, verím, že si ho neomotali okolo prsta

Prečo opäť vstupuje do boja s koronou? Má už kandidáta na generálneho prokurátora? Vymení ministra pôdohospodárstva? Je pro-life?

Minister Mičovský je extrémny dobrák, verím, že si ho neomotali okolo prsta

 

Premiér Igor Matovič v prvej relácii Otvorene hovorí o tom, že do boja s koronavírusom sa opäť osobne vložil preto, že niektoré rozhodnutia odborníkov sa mu zdali byť „prestrelené“. Podľa premiéra je počet 300 nakazených ľudí denne červenou čiarou, po ktorej môžeme počítať s tvrdými celoplošnými opatreniami.

Pri voľbe nového generálneho prokurátora by preferoval človeka, ktorý je buď z neprokurátorského prostredia a dokázal by inštitúciu „vyčistiť“, alebo statočného prokurátora, ktorý sa nebál kritizovať vlastných kolegov. OĽaNO ani koalícia však svojho kandidáta ešte nemá a počká si na verejné vypočutie všetkých prihlásených.

Matovič tvrdí, že menovanie Petra Kovaříka na post dočasného policajného prezidenta bola iniciatíva ministra vnútra Romana Mikulca, ktorého sa „trikrát pýtal, či to myslí vážne“.

Na pochopenie napätej situácie na ministerstve pôdohospodárstva si chce premiér nájsť „dva voľné dni“, vypočuť si všetkých ľudí, ktorí z rezortu odišli a s ich výpoveďami konfrontovať ministra Jána Mičovského. Zároveň Matovič tvrdí, že ministrom dôveruje, ale ich činnosť si chce preverovať cez špeciálny tím, ktorý sa na jednotlivé rezorty bude kriticky pozerať.

Šéf OĽaNO vysvetľuje svoju pozíciu pri vášnivo diskutovanej novele zákona, ktorá sa týka potratov, a odpovedá aj na otázky čitateľov Postoja.

Inzercia

Sledujte podcast Denníka Postoj

Odporúčame