Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
25. september 2015

Ktoré celebrity mali prvý sex až po svadbe?

Aj mnohé hviezdy sa rozhodli ísť proti prúdu. Kto každý sa verejne priznal, že s milovaním počkal až do svadobnej noci? Niektoré mená vás možno prekvapia.

Ktoré celebrity mali prvý sex až po svadbe?

Jessica Simpson na premiére filmu Extraordinary Measures (Foto - TASR/AP)
 

Na mnohé – najmä americké – celebrity by sme to azda nepovedali. Aj v radoch slávnych je však dosť ľudí, ktorí nepovažovali svoje panenstvo či panictvo za hendikep, ale si ho chceli zachovať pre toho pravého či pravú. Napodiv, nie je ich málo. A mnohí z nich sa o svojom rozhodnutí nehanbili hovoriť v médiách.
 

Herečky, speváčky aj modelky


V radoch týchto celebrít nájdeme aj zvučné mená. Napríklad speváčka a herečka Jessica Simpson vyzerá ako typická blonďavá sexbomba a jej meno bulvár spája s rôznymi škandálmi, no v tejto otázke mala jasno už ako dvanásťročná. Vtedy dostala od otca prsteň čistoty, symbolizujúci rozhodnutie nemať styk až do svadby. Jessica svoje áno napokon povedala spevákovi Nickovi Lacheymu. Ich manželstvo sa síce časom rozpadlo, no dodržať svoj sľub čistoty sa vraj Jessice podarilo.

Aj brazílska topmodelka Adriana Lima, predvádzajúca napríklad pre Victoria's Secret, chcela len jedného. Napokon sa ním stal basketbalista Marko Jaric, s ktorým – už ako s manželom – prišla o panenstvo ako 27-ročná. No ani tu predmanželská čistota napokon nestačila na šťastné manželstvo, ich vzťah sa po čase rozpadol. Adriana sa nehanbila o „tabu“ téme panenstva hovoriť ešte v čase, keď bola slobodná. „Muži musia rešpektovať moju voľbu. Ak ju nerešpektujú, znamená to, že ma nechcú,“ cituje ju web waitingtillmarriage.org.

Hviezda seriálu Klinika Grace Sarah Drew sa k téme „predmanželský sex“ vyjadrila na svojom Twitteri 25. októbra 2012. Na otázku „Koľko ste mali rokov, keď ste prišli o panenstvo?“ odpovedala, že počkala do svadby. Sarah sa vydala ako 22-ročná za univerzitného spolužiaka.
 

Muži, ktorí spopularizovali panictvo


Medzi rovesníkmi rozpútali hotovú revolúciu – bratia Nick, Joe a Kevin Jonasovci známi ako Jonas Brothers sa rozhodli prezentovať sa inak ako typické spevácke hviezdy. Odkedy sa stali mediálne známymi, nehanbili sa hovoriť o tom, že chcú ostať panicmi až do svadby. Všetci traja na deklarovanie svojho predsavzatia nosili aj takzvané „prstene čistoty“, ktorými rozpútali hotovú módnu vlnu. Napokon svoj sľub dodržal len Kevin, jeho bratia sa postupne priznali, že neodolali pokušeniu.
 

Inzercia

Nick, Joe a Kevin Jonasovci sa rozhodli prezentovať inak ako typické spevácke hviezdy. (Foto - Flickr.com)

Kevin sa v roku 2009 oženil s kaderníčkou Daniellou Deleasaovou, s ktorou sú spolu doteraz. Ešte predtým sa vyjadril, že silno veriace dievčatá považuje za mimoriadne príťažlivé. Kirk Cameron (známy napríklad z filmu Fireproof) zašiel ešte ďalej – nielenže sa rozhodol počkať so sexom do svadby, ale svojej manželke venoval aj prvý bozk. A posledný. Kirk je totiž známy tým, že odmieta hrať vo filmoch, kde by sa mal vášnivo bozkávať s inou ženou. Ženil sa ako dvadsaťročný, s manželkou Chelseou sú stále spolu a majú šesť detí. „Sex v manželstve je jediný, ktorý je zábavný a vzrušujúci – je to druh sexu, ktorý trvá celý život. Som rád, že som počkal,“ vyjadril sa spätne o svojej voľbe.
 

„Chcem byť znova panna“


Jednou z hviezd, ktoré vehementne tvrdili, že „pred svadbou nie“, bola aj Selena Gomez. Speváčka a herečka známa z filmov dielne Walt Disney však neodolala tínedžerskému idolovi Justinovi Bieberovi. Ten sa pre médiá vyjadril, že so Selenou to myslí vážne, pretože mu dala svoje panenstvo. Napokon to asi veľmi vážne nemyslel, pretože slávni tínedžeri za sebou majú niekoľko rozchodov a následných pokusov vrátiť sa k sebe. Sama Selena ostala sklamaná nielen z Justina, ale aj zo svojho rozhodnutia. Hoci ku „kauze“ sa nevyjadrila, „zdroje z blízkeho okolia“ bulváru potvrdili, že Selena je citovo zranená a opäť začala navštevovať kresťanské komunity. Tí istí známi vyjadrili obavu, že to so Serenou zachádza do extrému. Isté však je, že Selena stratu panenstva oľutovala a vrátila sa k pôvodnému predsavzatiu – do svadby už žiaden sex.

Takýto zámer mala aj Lisa Kudrow, známa ako Pheobe zo seriálu Priatelia. Svojho času o nej bulvárne plátky písali, že o panenstvo prišla po svadbe ako 28-ročná. Až nedávno Lisa naznačila, že to nie je pravda. Nezabudla však dodať, že podľa nej nie je správne, že väčšina Američanov vníma ako hanbu, ak niekto vstúpi do manželstva neskúsený. Na danú tému si aj zažartovala spôsobom sebe vlastným: „Počas natáčania Priateľov som najčastejšie dostávala tieto otázky: Čo bude ďalej v seriáli? A – je pravda, že si panna?“
 

Austrálska speváčka Rebecca St. James povýšila predmanželskú čistou na životný štýl. (Foto - Flickr.com)

Zatiaľ čo ostatné spomenuté celebrity – možno s výnimkou Camerona – hovorili o svojej predmanželskej zdržanlivosti akoby mimochodom, Rebecca St. James ju povýšila na životný štýl. Austrálska speváčka dokonca napísala knihu Čakaj na mňa, ktorá je celá venovaná téme predmanželskej čistoty. Svojím názorom sa nevyhla ani v speváckej tvorbe – piesňou Wait for me (Počkaj na mňa) sa prihovára svojmu budúcemu manželovi, modlí sa za neho a zdôrazňuje, že naňho čaká.

Rebecca je známa svojím kresťanským svetonázorom a o správnosti „čakania“ hovorila ešte v čase, keď bola bez partnera. „Som nadšená, keď môžem podporovať mladých ľudí, aby žili podľa Božej vôle, a tou je aj praktizovanie sexuálnej abstinencie až do manželstva,“ citujeme z webu milost.sk. Napokon sa Rebeccin príbeh o čakaní na toho pravého šťastne zavŕšil – vydala sa a, ako vraví, začala sa tým písať nová kapitola v jej živote. S manželom sú stále spolu. Rebecca sa naďalej venuje hudobnej tvorbe a popularizácii kresťanského životného štýlu.

Mária Bilá

Odporúčame

Akí sú rehoľníci vo filmoch?

Akí sú rehoľníci vo filmoch?

Podobne ako kňazi, aj rehoľníci a rehoľníčky sa stali vďačnými filmovými postavami. Popri schematizme a klišé môžeme nájsť aj mnoho filmových klenotov. Akých mníchov a mníšky nám teda predstavuje svetová kinematografia? boh_to_vidi_flickr.jpg Boh to vidí, pán Allison ...

Zničili nám kláštor, museli sme odísť

Zničili nám kláštor, museli sme odísť

Sestra Carol Cook Eid dlho pôsobila v sýrskom kláštore Mar Elian, ktorý bol nedávno zničený. Dnes žije v Taliansku a v rozhovore pre Postoj hovorí, či môžu kresťania v Sýrii prežiť a kto to môže rozhodnúť. Rozprávali sme sa s ňou v Bratislave, ktorú navštívila na pozvanie jezuitov a Teologickej fakulty Trnavskej univerzity.