Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
13. február 2020

Moje cesty s arcibiskupom Róbertom Bezákom sa rozchádzajú

Stanovisko k podpore arcibiskupa Róberta Bezáka pre Miroslava Kocúra, kandidáta strany Progresívne Slovensko.
Moje cesty s arcibiskupom Róbertom Bezákom sa rozchádzajú

Reprofoto: facebook.com/MiroKocur2020

Keď bol arcibiskup Róbert Bezák 2. júla 2012 odvolaný z postu sídelného biskupa Trnavskej arcidiecézy, ako prvý som sa ho verejne zastal a v tejto obhajobe som aj v najbližších rokoch zotrval. Nič na svojom vtedajšom postoji nemením, stále som presvedčený, že arcibiskup Bezák bol odvolaný zo svojho postu nespravodlivo, bez udania dôvodu.

Dnes, keď som si pozrel verejnú podporu arcibiskupa Bezáka v parlamentných voľbách 2020 Miroslavovi Kocúrovi, ktorý kandiduje za stranu Progresívne Slovensko, cítim potrebu verejne vyhlásiť, že moje cesty sa s cestami arcibiskupa Bezáka rozchádzajú.

Arcibiskup Bezák podporou Miroslava Kocúra podporuje stranu Progresívne Slovensko. Jej dve súčasné podpredsedníčky vo videu, ktoré je k dispozícii na facebooku tejto strany, zastávajú v otázke ochrany života nenarodených detí stanovisko, ktoré sa zásadne líši od stanoviska Katolíckej cirkvi, ktorej je Róbert Bezák biskupom.

Sú situácie v živote ľudí, keď môžeme s empatiou mlčať, sú situácie, keď sa treba ozvať. Pre mňa takáto situácia v súvislosti s abp. Bezákom nastala teraz.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.