Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spravodlivosť Komentáre a názory
23. október 2019

Kočnerove opičky už máme. A čo tie Zorove?

Kočner v komunikácii so sudcami a právnikmi opisuje ešte väčších súdnych vybavovačov, ako je on sám.

Kočnerove opičky už máme. A čo tie Zorove?

Foto - Profimedia.sk

Postoj aj ďalšie médiá priniesli v uplynulých dňoch úryvky z komunikácie medzi Mariánom Kočnerom a jeho spolupracovníkmi. V Postoji sme po analýze vybrali tie, v ktorých Kočner priamo komunikuje (radí sa, vybavuje veci) s osobami z justície, sudcami a štátnou tajomníčkou. A potom tie, kde Kočnerovi debatéri opisujú situácie, kde sa sudcovia ocitajú v konflikte záujmov. Napríklad sa zúčastňujú na súkromnom večierku advokátskej kancelárie.

Boli to situácie, ktoré nemohli poprieť, pretože mali priveľa svedkov.

V Kočnerových komunikáciách vrátane tých so sudcami sa však diskrétne objavujú informácie aj o ďalších vybavovačoch. Kočner sám ich chápe aj ako konkurentov, napríklad raz píše, ako s jedným vyhúpal. No ešte zaujímavejšie je to, čo nepíše Kočner, ale čo mu píšu iní hráči z justície. Napríklad sudca Sklenka, ktorý opisuje dianie na bratislavskom okresnom súde 1.

V jednej komunikácii sudca Sklenka píše: „Metla vyvolala stretko s 👽 u Alexa v kancelárii … a chcela satisfakciu.“ Na inom mieste píše: Gaba je kamoška so 👽 alebo že Gaba má byť v dennom kontakte so 👽 aj s advokátom Alexom. Sklenka tiež píše, že Gaba robí len pre 👽 či Metla „chcela od 👽, aby sa o ňu postaral“.

Zo Sklenkových rečí vyplýva, že Gaba aj Metla sú prezývky pre sudkyne.

Piktogram mimozemšťana používa Kočner a ľudia v jeho komunikáciách pre osobu, ktorú na iných miestach prezývajú Zoro.

Je zrejmé, že Mimozemšťan Zoro je v justícii známy. S Kočnerom o ňom viac ráz hovorí aj samotná Monika Jankovská, v tom čase štátna tajomníčka. Išlo o debatu, kto bude nový minister spravodlivosti po Lucii Žitňanskej, ktorá abdikovala po vražde Jána Kuciaka.

Inzercia

Pri špekulácii, že by to mohol byť Gábor Gál, zrazu spomenie jeho meno (resp. prezývku): „Zoro bude prvý, kto ho začne ovplyvňovať.“ Kočner jej len lakonicky odpovie: „Zoro už.“ Z inej komunikácie vyplýva, že Kočner mal relatívne skoro informáciu o tom, že novým ministrom bude Gál. Ako jej zdroj označil Zora. Jankovská tiež opisuje, ako sa zastrašovala sudkyňa s prezývkou „slimák“. „Novinári vytiahli rodinné pomery, byt... všetko, čo na ňu ťahal Zoro.“

Vysoko nad Kočnerom

Téma vplyvu Zora v justícii sa krátko otvorí aj v iných debatách s ďalšími ľuďmi, ktoré Kočner vedie cez Threemu.

Celkovo sa v Kočnerovej komunikácii s rozličnými osobami spomínajú štyri sudkyne, o ktorých debatéri hovoria ako o Zorových ľuďoch. Dve na bratislavskom okresnom súde 1 a dve na bratislavskom krajskom súde.

Kto je človek s prezývkami Mimozemšťan, resp. Zoro, o ktorom sa baví obvinený z objednania vraždy novinára a finančných podvodov so štátnou tajomníčkou či sudcom, je právnickej brandži známe. Jeho meno bolo spojené s konkurznou mafiou, nachádza sa aj na mafiánskych zoznamoch.

Pokiaľ ide o ich politický a biznisový výtlak, je nad Kočnerom niekoľko úrovní.

Prvých svedkov, ktorí opisujú jeho fungovanie na súdoch, by sme už mali. Teraz ešte toho vyšetrovateľa.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.