Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spravodlivosť Komentáre a názory
23. október 2019

Kočnerove opičky už máme. A čo tie Zorove?

Kočner v komunikácii so sudcami a právnikmi opisuje ešte väčších súdnych vybavovačov, ako je on sám.

Kočnerove opičky už máme. A čo tie Zorove?

Foto - Profimedia.sk

Postoj aj ďalšie médiá priniesli v uplynulých dňoch úryvky z komunikácie medzi Mariánom Kočnerom a jeho spolupracovníkmi. V Postoji sme po analýze vybrali tie, v ktorých Kočner priamo komunikuje (radí sa, vybavuje veci) s osobami z justície, sudcami a štátnou tajomníčkou. A potom tie, kde Kočnerovi debatéri opisujú situácie, kde sa sudcovia ocitajú v konflikte záujmov. Napríklad sa zúčastňujú na súkromnom večierku advokátskej kancelárie.

Boli to situácie, ktoré nemohli poprieť, pretože mali priveľa svedkov.

V Kočnerových komunikáciách vrátane tých so sudcami sa však diskrétne objavujú informácie aj o ďalších vybavovačoch. Kočner sám ich chápe aj ako konkurentov, napríklad raz píše, ako s jedným vyhúpal. No ešte zaujímavejšie je to, čo nepíše Kočner, ale čo mu píšu iní hráči z justície. Napríklad sudca Sklenka, ktorý opisuje dianie na bratislavskom okresnom súde 1.

V jednej komunikácii sudca Sklenka píše: „Metla vyvolala stretko s 👽 u Alexa v kancelárii … a chcela satisfakciu.“ Na inom mieste píše: Gaba je kamoška so 👽 alebo že Gaba má byť v dennom kontakte so 👽 aj s advokátom Alexom. Sklenka tiež píše, že Gaba robí len pre 👽 či Metla „chcela od 👽, aby sa o ňu postaral“.

Zo Sklenkových rečí vyplýva, že Gaba aj Metla sú prezývky pre sudkyne.

Piktogram mimozemšťana používa Kočner a ľudia v jeho komunikáciách pre osobu, ktorú na iných miestach prezývajú Zoro.

Je zrejmé, že Mimozemšťan Zoro je v justícii známy. S Kočnerom o ňom viac ráz hovorí aj samotná Monika Jankovská, v tom čase štátna tajomníčka. Išlo o debatu, kto bude nový minister spravodlivosti po Lucii Žitňanskej, ktorá abdikovala po vražde Jána Kuciaka.

Inzercia

Pri špekulácii, že by to mohol byť Gábor Gál, zrazu spomenie jeho meno (resp. prezývku): „Zoro bude prvý, kto ho začne ovplyvňovať.“ Kočner jej len lakonicky odpovie: „Zoro už.“ Z inej komunikácie vyplýva, že Kočner mal relatívne skoro informáciu o tom, že novým ministrom bude Gál. Ako jej zdroj označil Zora. Jankovská tiež opisuje, ako sa zastrašovala sudkyňa s prezývkou „slimák“. „Novinári vytiahli rodinné pomery, byt... všetko, čo na ňu ťahal Zoro.“

Vysoko nad Kočnerom

Téma vplyvu Zora v justícii sa krátko otvorí aj v iných debatách s ďalšími ľuďmi, ktoré Kočner vedie cez Threemu.

Celkovo sa v Kočnerovej komunikácii s rozličnými osobami spomínajú štyri sudkyne, o ktorých debatéri hovoria ako o Zorových ľuďoch. Dve na bratislavskom okresnom súde 1 a dve na bratislavskom krajskom súde.

Kto je človek s prezývkami Mimozemšťan, resp. Zoro, o ktorom sa baví obvinený z objednania vraždy novinára a finančných podvodov so štátnou tajomníčkou či sudcom, je právnickej brandži známe. Jeho meno bolo spojené s konkurznou mafiou, nachádza sa aj na mafiánskych zoznamoch.

Pokiaľ ide o ich politický a biznisový výtlak, je nad Kočnerom niekoľko úrovní.

Prvých svedkov, ktorí opisujú jeho fungovanie na súdoch, by sme už mali. Teraz ešte toho vyšetrovateľa.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame