Špinavé obchody s deťmi

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Špinavé obchody s deťmi

Všetko iné než rozprávka: obvinený psychologický inštitút bol nazvaný podľa rozprávky bratov Grimmovcov Hänsel und Gretel - Braček a sestrička.

Deti odoberali rodičom z chudobných pomerov s odôvodnením, že doma boli sexuálne zneužité, a následne ich s osobitnou záľubou zverovali do starostlivosti homosexuálnym párom.

Bez našich podporovateľov by tento článok nevznikol. Viac ako dve tretiny našich darcov nás podporujú pravidelne.

>>PRIDAJTE SA AJ VY.<<

Val d'Enza je romantické údolie v severnom Taliansku neďaleko mestečka Brescello, kde v románe viedli proti sebe vojnu don Camillo a Peppone. Ale príbeh, pre ktorý teraz táto oblasť s mestečkom Bibbiano zamestnáva Talianov, vôbec nie je romantický. Celé roky tam totiž mala prevádzkovať hanebné „obchodovanie“ s deťmi „mafia“ pozostávajúca zo psychoterapeutov, miestnych politikov, sociálnych pracovníkov a aktivistov za partnerstvá osôb rovnakého pohlavia.

„Obchodovanie“ s deťmi z chudobných pomerov

Deti odoberali rodičom z chudobných pomerov s odôvodnením, že doma boli sexuálne zneužité, a následne ich s osobitnou záľubou zverovali do starostlivosti homosexuálnym párom.

Po prvých novinárskych rešeršoch začala prokuratúra koncom júna konanie proti 29 osobám, medzi nimi proti známemu psychológovi pre deti a mládež Claudiovi Fotimu, ktorý prevádzkuje súkromné centrum pre psychoterapiu „Hansel e Gretel“ so sídlom v Turíne, a proti starostovi mestečka Bibbiano, ktorým je ľavicový politik Andrea Carletti z „Partito democratico“. Vyšetrovanie nesie názov „Angeli e demoni“ – „Anjeli a démoni“ a zaiste si vyžiada ešte veľa času.

Proces ešte nebol

Proces ešte nebol, ale do médií už prenikajú útržkovité informácie. Podľa nich si sociálni pracovníci mali vyhľadávať deti z rodín žijúcich v chudobných pomeroch, ktoré ich rodičom odoberali zo dňa na deň, pretože boli údajne zneužité.

Na psychoterapeutických sedeniach mala byť deťom sugerovaná skúsenosť domáceho sexuálneho zneužitia, medzi iným pomocou zariadenia, ktoré sa používa v psychoterapii a pacientov vystavuje akustickým a zmyslovým stimulom, aby podporovalo ich pamäť. Výkresy, ktoré deti maľovali počas terapie, boli potom vykladané v tom zmysle, že tieto deti boli sexuálne zneužité, a keď to bolo potrebné, samotný terapeut dokreslil ich výkresy v tomto zmysle.   

„Ošetrujúci“ psychológovia nosili občas odstrašujúce masky

„Ošetrujúci“ psychológovia nosili občas odstrašujúce masky, aby deti priviedli k presvedčeniu, že takí sú ich prirodzení rodičia. V médiách sa hovorí o systematickom vymývaní mozgov.

Súkromne pracujúci psychológovia pre deti a mládež si účtovali od mestečiek predražené hodinové tarify za „ošetrovanie“ detí. Náhradní rodičia, medzi ktorými bolo podľa mediálnych správ mnoho homosexuálnych a lesbických párov, platili terapeutickému centru za dodanie detí a zo svojej strany účtovali samosprávnym úradom vysoké denné sadzby za opatrovanie malých detí. Pre súkromnú psychologickú službu pre deti a mládež „Hansel e Gretel“ pracovala ako sociálna pracovníčka aj jedna lesbická aktivistka. Ona mala sprostredkúvať deti párom osôb rovnakého pohlavia. 

Odkaz od redakcie POSTOJA: Potrebujeme vás!

Články na Postoji nie sú spoplatnené, aby ich mohlo čítať čo najviac ľudí. Vznikajú najmä vďaka pravidelnej mesačnej podpore od čitateľov, ľudí, ako ste vy. Budeme si veľmi vážiť, ak nás budete podporovať. Aby sme sa my mohli naplno venovať tvorbe článkov, ako je tento. 

Ďakujeme!

 

Široké pole pre novinárske vyšetrovania

Celkový prípad sa stal širokým poľom pre novinárske vyšetrovania. Od prokuratúry vieme len to, že obžaloba proti obvineným hovorí o týraní detí, ublížení na tele a falšovaní dokumentov a diagnóz.

Psychológ pre deti a mládež Foti je medzičasom opäť na slobode. Starosta Carletti je v domácom väzení a má pozastavené členstvo v „Partito democratico“. Aj proti starostovi z vedľajšieho mestečka bolo začaté konanie.

Prípad zamestnáva verejnosť: Ľudia sa v príslušných tolkšou a magazínoch pýtajú, ako štát vo všeobecnosti zaobchádza s deťmi, ktoré boli odobraté prirodzeným rodičom a boli zverené do starostlivosti náhradnému manželskému páru alebo štátnym inštitúciám.

Takto ide napríklad o malé deti Rómov a Sintov, ktorých rodičia posielajú žobrať na ulicu, takže potom musí zasiahnuť polícia a úrady pre deti a mládež.

Predovšetkým vládna strana Lega a hlavne jej šéf Matteo Salvini sa chytili tohto prípadu, aby ostro zaútočili na svojho politického protivníka, „Partito democratico“, ktorý sedí v opozícii. Lebo tento región, do ktorého patrí Bibbiano a Val d'Enza, je tradične ľavičiarsky. Mnohí predstavitelia „Partito democratico“ pôsobia ako starostovia – ako v samotnom mestečku Bibbiano.

Salvini: typické pre ľavicovú rodinnú politiku

Výčitka Salviniho a jeho ľudí znie, že prípad „Hansel e Gretel“ je typický pre rodinnú politiku ľavičiarov, pre ktorých je prirodzená rodina nepriateľom a gender, partnerstvá osôb rovnakého pohlavia, ideálom. Na facebook Salvini zavesil video, ktoré zachytáva rozprávanie jedného otcova, ktorému pred ôsmimi rokmi odobrali dcéru. Salviniho komentár: „Čoskoro prídem do Bibbiana, títo kriminálnici nesmú zostať nepotrestaní.“

A potom hneď vezme do svojho hľadáčika aj politického protivníka: „Hnusí sa mi istá ľavica, ktorá obchoduje nielen s prisťahovalcami, ale aj s deťmi.“

Tým je jasné: keď dôjde k procesu proti obvineným vo vyšetrovaní „Anjeli a démoni“, bude tento proces – tak ako sa to často deje v Taliansku – od začiatku spolitizovaný.

Vychádza s láskavým súhlasom nemeckých katolíckych novín Die Tagespost. Z nemčiny preložil Ján Krupa.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo