Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
27. január 2015

Prepustený Kelvin Cochran: Príbeh o ovocí tolerancie a slobody hnutia LGBTI

Kelvin Cochran vyrastal v Allendale, časti Shreveportu v Louisiane, USA, v chudobnej štvrti blízko centra. Mal troch bratov a dve sestry. Keď boli ešte malí, ich otec a matka sa rozviedli. Mama ich vychovala všetkých šiestich sama. atlanta-cochrane2.jpg Otcovým odchod...

Prepustený Kelvin Cochran: Príbeh o ovocí tolerancie a slobody hnutia LGBTI

Kelvin Cochran vyrastal v Allendale, časti Shreveportu v Louisiane, USA, v chudobnej štvrti blízko centra. Mal troch bratov a dve sestry. Keď boli ešte malí, ich otec a matka sa rozviedli. Mama ich vychovala všetkých šiestich sama.

Otcovým odchodom sa prepadli do ešte väčšej chudoby. Kelvin s ďalšími tromi bratmi spával na jednej posteli a jeho dve sestry v inej posteli v tej istej izbe. Jeho mama ako sociálnu podporu dostávala poukážky na jedlo.

Od detstva bolo jeho snom dostať sa z chudoby a byť požiarnikom. Túžil byť mužom, ktorý bude bojovať s ohňom a bude pomáhať zachraňovať ľudí a ich majetok.

V roku 1981 sa mu sen začal plniť. Stal sa Shreveportským požiarnikom. Keď sa krátko na to oženil sa so svojou spolužiačkou Carolyn Fay Marshalovou, celoživotný sen sa mu naplnil. Mal prácu svojich snov, dievča svojich snov a už nepovažoval sám seba za chudobného.

S Carolyn mali dve deti. Manželský život sa mu po čase zdal bremenom a túžil po "slobode". Preto opustil svoju rodinu a užíval si život plný párty, alkoholu a utrácania peňazí.

Po asi pol roku si uvedomil, že žije v osamelosti a zúfalstve. Modlil sa: „Bože, ak mi vrátiš späť moju rodinu, budem Ti slúžiť po zvyšok môjho života.“

"Rodinu založenú manželstvom muža a ženy považoval za posvätnú a sex mimo manželstva vrátane homosexuálneho aktu považoval za hriech. Pre tento jeho názor bol 6. januára tohto roku prepustený z práce."

Zdieľať

Požiadal svoju manželku o odpustenie a tá ho znova prijala. Nebolo to ľahké. Kelvin musel opätovne získať jej lásku a dôveru. Ako roky ich života plynuli, rástli vo vzájomnej láske viac a viac.

Kelvin stále miloval aj svoju prácu. Bol profesionálom a rokmi osvedčeným veliteľom Shreveportských požiarnikov.

Po svojej životnej skúsenosti rodinu založenú manželstvom muža a ženy považoval za posvätnú a sex mimo manželstva vrátane homosexuálneho aktu považoval za hriech. Tento svoj postoj popísal aj v knihe Who Told You That You Were Naked?

Stalo sa niečo neuveriteľné. Pre tento jeho názor bol koncom novembra 2014 na nátlak LGBT komunity svojim nadriadeným odvolaný z funkcie veliteľa požiarnikov a 6. januára tohto roku prepustený z práce. (Viac o jeho prípade aj tu.)

Nadriadení si údajne cenia jeho profesionálne schopnosti a rokmi spoľahlivo odvedenú prácu, avšak jeho osobné názory na výnimočné postavenie rodiny v spoločnosti nie sú kompatibilné so službou veliteľa požiarnikov.

Inzercia

Kelvin prišiel o živobytie pre svoju milovanú rodinu, pretože bol skutočne slobodným človekom, ktorý vo svojom okolí vyznáva to, čo žije a čomu verí.

Nevieme, ako dopadne Kelvinov príbeh a či sa z jeho naplneného sna nestane nočná mora. Čo však sa z jeho príbehu môžeme naučiť my?

Znamenia čias ukazujú, že svet sa búri voči Bohu a ako nástroj vzbury voči Ním ustanoveným, dobrým a overeným vzťahom je použité aj hnutie LGBTI a ideológia gender.

Sme povolaní premáhať zlo dobrom. Dobro dnes robí každý, kto vo svojom okolí alebo verejne s láskou a odvahou chráni slobodu, krásu, dobro a život, ktorý je ukrytý v krehkej škrupinke vernosti, priateľstva, zmluvnej zodpovednosti a láske manželstva muža a ženy. Kto chráni toto dobro, chráni deti. Kto chráni prirodzenú rodinu, chráni zároveň slobodu myslenia, svedomia, prejavu a tým aj slobodu a prosperitu celej spoločnosti. 

V desiatich Božích prikázaniach sa nachádza iba jedno prikázanie, v ktorom sa nachádza Božie prisľúbenie. Boh svoje sľuby vždy plní.

„Cti svojho otca a svoju matku, ako ti prikázal Pán, tvoj Boh, aby dni tvojho života dlho trvali a aby sa ti darilo na zemi, ktorú ti dá Pán, tvoj Boh!“ (Dt 5,16)

V čase, keď Mojžiš oznamoval Izraelitom tieto slová, hovoril im: „Vyberte si dnes život, alebo smrť. Požehnanie, alebo kliatbu.“

V týchto dňoch stojí táto otázka pred každým jedným z nás. Svojim myslením, postojmi a konaním si volíme.

Keďže chcem byť ľuďom vo svojom okolí prospešný, chcem dlho žiť a chcem, aby sa mi darilo na tejto zemi, preto si aj v čase referenda volím život a požehnanie.

Marek Nikolov
Autor je šéfredaktor evanjelizačného portálu www.mojpribeh.sk.

Ilustračné foto: billygraham.org

Odporúčame

KOMENTÁR: Misie v Blave

KOMENTÁR: Misie v Blave

Evanjelium nádeje nemôže sklamať. Pod týmto mottom prebiehali v Bratislave od 11. do 24. októbra mestské a farské misie. Mnohí si možno na začiatku kládli otázky, na čo sú dobré misie na kresťanskom Slovensku a čo môžu priniesť. Otázkou je, čo misie priniesli a ako sa pripraviť, aby nasledujúce boli...

George Weigel: Filtrovaný František

George Weigel: Filtrovaný František

Médiá filtrujú všetko, čo nezapadá do schémy, ktorú vytvorili o pápežovi Františkovi. pope_francis_photo_1.jpg Približne pred rokom som upozornil jedného z popredných editorov významných amerických novín, že pápeža Františka zobrazujú, akoby to bol radikálny divoch, o...