Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
06. november 2018

Sympatie alebo odbornosť? Pravica volí odbornosť Jána Mrvu

Jediný spoločný kandidát pravicovej demokratickej opozície, ktorý má za sebou sedem  opozičných strán, je horúcim adeptom na primátorské kreslo.
Sympatie alebo odbornosť? Pravica volí odbornosť Jána Mrvu

Ján Mrva, ktorý už dvanásť rokov pôsobí ako starosta Vajnôr, sa rozhodol kandidovať do komunálnych volieb 2018 opäť, ale tentoraz sa uchádza o primátorské kreslo. Presvedčili ho o tom pozitívne výsledky, ktoré dosiahol počas boja o post župana Bratislavského samosprávneho kraja, ale aj názory iných ľudí a ich presvedčenie, že v komunálnej politike sa vyzná. Spomedzi ostatných kandidátov má najdlhšie skúsenosti s komunálnou politikou, nie je s ním spojená žiadna kauza, usiluje sa o reguláciu a redukciu výstavby, ktorá sa developerom a finančným skupinám nepáči. Je však bojovník, ktorý sa nezastaví pred prekážkami.  Ján Mrva zaznamenal v kampani výrazný úspech – zjednotil demokratickú opozíciu. Podporuje ho 7 strán opozície:  OĽaNO, SaS, Sme rodina, NOVA, KDH, Zmena zdola a OKS.

Ste jediný opozičný kandidát na post primátora, prečo sa demokratické strany rozhodli pre Vás a prejavili Vám dôveru?

Na to by ste sa mali opýtať najmä ich. Ako uviedol predseda OĽANO Igor Matovič, pri prvom oznámení podpory hľadali poctivého, dobrého kandidáta, ktorý má skúsenosti s komunálnou politikou a ktorý dokáže byť dobrou voľbou pre moderné mesto, akým je Bratislava.  Zároveň chceli  kandidáta, s ktorým nie sú popri jeho skúsenostiach v komunálnej politike spojené žiadne kauzy a ktorý je úplne oslobodený od finančných skupín. Hľadali človeka, ktorý dokáže odolať tlakom finančných skupín.  Myslím, že práve moja bezúhonnosť a boj za správne veci bola pre strany a hnutia, ktoré ma podporili, rozhodujúca. 
Bratislava potrebuje zmenu.  Občan a verejný záujem musia byť dôležitejšie ako zisky a vlastné kšefty.  Som rád, že práve tu v Bratislave ukazujeme celému Slovensku príklad, ako sa demokratické strany vedia spojiť a voličom ponúknuť jedného lídra.

 

Podporujú Vás opozičné strany ako KDH, Sme rodina a iné, ktoré majú odlišné názorové smerovanie. Ako sa Vám podarilo spojiť nespojiteľné?  

Strana Sme rodina ma spoločne s OĽANO a SaS podporila hneď  v prvej fáze. KDH najprv do boja o primátorské kreslo nasadilo Caroline Liškovú a následne sa konali takzvané primárky, ktoré  výrazne rozhodli v môj prospech. Je však dôležité povedať, že pre KDH bolo podstatné, ako som 12 rokov viedol mestskú časť Vajnory ako starosta. Za mnou sú reálne výsledky – 2 škôlky, 2 revitalizované parky, 31 km cyklotrás, 5 tried školy a úplne nový, moderný a veľký Dom kultúry Vajnory. Súčasne som aj mestský poslanec a moje skúsenosti, výsledky, reálnu víziu a plán môžem ponúknuť Bratislave a Bratislavčanom.  Som praktik a nie teoretik a som overený v reálnom živote potrieb občana a samosprávy.

Vy sám sa k akej politickej strane najviac prikláňate? 

V minulosti som bol členom dvoch strán a vždy prišlo sklamanie napr. aj zo smutného konca SDKU. Poučil som sa.  Do primátorských volieb kandidujem ako nezávislý a som vďačný za podporu občanov a siedmich strán a hnutí demokratickej opozície.

Inzercia

Toto je posledný rozhovor pred voľbami. Čo by ste chceli odkázať občanom? 

Dôležité je najmä to, aby išli voliť a volili slobodne. Bratislava si po rokoch zaslúži primátora, ktorý bude chrániť záujmy obyčajných a slušných Bratislavčanov.  
Budem bojovať za Bratislavu a  so silnou podporou môjho tímu chcem vytvoriť z Bratislavy mesto, kde sa dobre dýcha, bezpečne žije a kde sa ľudia cítia ako doma.  Chcem Bratislavu vrátiť Bratislavčanom.

Viac info na: www.janmrva.sk

Objednávateľ: Ing. Ján Mrva, Pri mlyne 30, 831 07 Bratislava
Dodávateľ: POSTOJ MEDIA, s. r. o., Pražská 11, 811 04  Bratislava, IČO: 50205668

 

 

 

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva