Zdrap papiera

Keď tak rozdielne organizácie, ako strana Most-HídMatica slovenská vyjadria zhodne názor, že niečo nie je v poriadku, je to úplne jasné: žijeme v zaujímavých časoch.

Na čom sa to teda slovenskí národovci a maďarskí mostári zhodli? Že celoštátna stratégia ľudských práv, ktorú posledné roky pretláča najmä minister zahraničných vecí spoločne s homoloby a ženami, čo nenávidia nenarodené deti, je zlá. Pridávajú sa aj viaceré ministerstvá a korunuje to Generálna prokuratúra: „Materiál po obsahovej stránke nepredstavuje ucelenú stratégiu, ani koncepciu, analýzu, či rozbor. Obsahovo nenapĺňa osnovu danú názvami jednotlivých častí a nemá zrozumiteľný záver. Obsahuje množstvo nesúrodých, neusporiadaných, aj bezobsažných fráz.“ Dovolím si preložiť vyjadrenie prokurátorov do zrozumiteľnejšej slovenčiny: „To čo za fušerinu ste nám poslali?“

Zdieľať

Prečo je teda pre ministra Lajčáka, feministky a homosexuálov týchto 440 strán, ktoré hovoria o všetkom a o ničom, takých dôležitých? Minister chce totiž kandidovať za generálneho tajomníka OSN a potrebuje podporu USA, ktoré na čele s Obamom v celom svete šíria potraty a homonadpráva. Feministky a homosexuáli zas cítia, že trend vo svete sa obracia proti ich ideológii a snažia sa betónovať čo sa dá – bez ohľadu na prostriedky. A samozrejme ide o ospravedlnenie nalievania miliónov eúr z vreciek daňových poplatníkov tým správnym ideológom.

Občania tejto krajiny si však začínajú uvedomovať, do čoho je spoločnosť tlačená a materiál, ktorý mal potichučky prejsť cez vládu a parlament, vyvoláva búrku nevôle. Pre zodpovedných tak máme len jednu radu: stiahnite ten zdrap papiera a nikomu sa nepriznávajte, že ste zaňho zodpovední. Mohlo by to nadlho poznačiť vašu profesionálnu povesť.

Michal Makovník, Andrej Makovník
Autori sú spolupracovníci Postoy.sk.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo