Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Politika
24. máj 2018

Martin Glváč mi robí reklamu, ktorá ma neteší

Poslanec Smeru Martin Glváč spustil ostrú kritiku Andreja Kisku a ďalších ľudí, ktorí sa zúčastnili na otvorení klubu s odsúdenými z kauzy Cervanová.
Martin Glváč mi robí reklamu, ktorá ma neteší

Foto – Facebooková stránka Martina Glváča

Martin Glváč vyzýva aj Miroslava Beblavého, Juraja Kemku či Juraja Šeligu z iniciatívy Za slušné Slovensko, aby sa dištancovali od šéfredaktora .týždňa Štefana Hríba, respektíve aby vyjasnili svoj vzťah k odsúdeným Nitranom.

Samozrejme, zo strany Martina Glváča ide o zneužitie mojej novej knihy pre politické účely, ktorými sa usiluje prekryť zodpovednosť Smeru za rozvrat justície, polície a každé nové podozrenie z korupcie.

S bývalými kolegami z .týždňa som sa ocitol minulý rok kvôli tejto kauze v bolestivom konflikte, už som pomenoval svoju aj širšiu mediálnu zodpovednosť za zlyhanie pri informovaní o tomto prípade. Chcem však zdôrazniť, že odsúdených Nitranov sme sa ja a moji kolegovia zastávali jedine z presvedčenia, že sa na nich deje veľká nespravodlivosť. Bol to omyl s mnohými negatívnymi následkami, ale vznikol z čistej motivácie.

V tejto súvislosti by som pripomenul, že časopis .týždeň priniesol od začiatku svojej existencie mnoho investigatívnych textov, ktoré odhaľovali podstatu fungovania Smeru ako oligarchami založenej akciovky, poukázali na viaceré veľké kauzy a korupčné škandály. To je hlavný motív, prečo chce Smer cez moju knihu diskreditovať časopis ako taký aj svojich politických konkurentov či organizátorov Za slušné Slovensko.

Ešte na okraj pripomínam, že naznačovať akúsi spriaznenosť Andreja Kisku s odsúdenými páchateľmi nijako neobstojí, keďže súčasťou mojej knihy je aj cenný rozhovor s Jánom Mazákom, bývalým predsedom Ústavného súdu a súčasným poradcom prezidenta Kisku.

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva