Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
29. jún 2016

Istanbulský balkón

Na istanbulskom letisku som bol veľakrát. Vlastne som tade prechádzal pri všetkých svojich cestách na Blízky a Ďaleký východ či na Kaukaz.
Istanbulský balkón

Mám to letisko rád a je mi strašne ľúto, čo sa tam včera stalo. Nemôžem si pomôcť, ale vždy keď si naň spomeniem, ako prvá vec mi napadne jeho fajčiarsky balkón. Istanbulské letisko je jedno z mála letísk, kde sa dalo fajčiť o niečo dôstojnejšie ako v nehostinných letiskových fajčiarskych kabínkach.

Balkón bol pomerne veľký, zastrešený a v chladných mesiacoch dokonca vykurovaný. Osadenstvo tvoril mix fajčiarov z celého sveta. Americký biznismen tu pokojne poťahoval z cigary vedľa nervózne telefonujúceho Araba zo Zálivu, kusok ďalej židovský cestujúci s jarmulkou zaháňal hneď niekoľkými cigaretami za sebou svoj nikotínový dlh po dlhom lete a anglický džentlmen sa cez kúdol dymu len blahosklonne pozeral na veselých ruských turistov s plechovkami piva v ruke.

Po včerajšej tragédii sa určite bude veľa písať o tom, ako sa náš svet zmení a nikdy už nebude ako predtým. Je to pravda a bezpečnostné opatrenia budú určite stále viac meniť veci, na ktoré sme boli zvyknutí. Napriek tomu by som bol veľmi rád, keby istanbulský balkón prežil.

Vždy keď sa blížilo pristátie na Atatürkovom letisku, najviac zo všetkého som sa tešil práve naň.

Foto: Flickr.com

Inzercia

Odporúčame