MÉDIÁ: TV Lux už nešéfuje Marek Poláček

Po dvadsiatich mesiacoch odchádza z vedenia katolíckej TV Lux Marek Poláček. Novým riaditeľom a konateľom televízie sa stal doterajší šéf vydavateľstva Don Bosco Dárius Anton Hatok. Vo svojom spravodajstve o tom informovala samotná televízia.

Doterajšieho riaditeľa a konateľa Marka Poláčka sa rozhodla vymeniť televízna rada na svojom valnom zhromaždení 5. januára. Spolu s ním odchádza aj jeho zástupca Peter Novák. „Spoločníci, ktorí stáli pri zrode TV LUX a finančne ju podporujú, vidia potrebu posunúť managment vedenia televízie v rovine významného získania podpory divákov, aby televízia bola projektom, ktorý sa do troch rokov od svojho vzniku stane väčšinovo nezávislý na priamom financovaní spoločníkov,“ uviedol pre Postoy zástupca KBS v rade Jozef Kováčik.

Dokumentarista Poláček stál na čele televízie od jej vzniku v máji 2008. „Môžem prehlásiť, že počas tohto prvého obdobia televízie sme ľudské aj finančné zdroje využívali skutočne efektívne a podľa nášho najlepšieho svedomia a vedomia,“ povedal pre piatkové Správy TV Lux odchádzajúci riaditeľ. Jeho prácu hodnotí Kováčik pozitívne. „Marek Poláček spolu s celým kolektívom pracovníkov TV LUX vybudoval fungujúcu katolícku televíziu. TV LUX dnes môže sledovať viac ako polovica obyvateľov Slovenska.“

Nový riaditeľ Dárius Anton Hatok, ktorý je taktiež členom televíznej rady, by mal rozvoj televízie udržať v tomto smere a postupne obohatiť jeho vysielanie. Divákom televízie sa prvýkrát prihovorí 23. januára v relácii Luxáreň.

TV Lux začala oficiálne vysielanie 4. mája 2008. Jej zakladateľmi a vlastníkmi sú Saleziáni Dona Bosca na Slovensku, Lux communication a KBS.

Imrich Gazda

Správu budeme aktualizovať

Staňte sa fanúšikom Postoy.sk na Facebooku a budete mať prehľad o nových článkoch.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo