Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
17. október 2022

Košické Hanusove dni 2022

Zažite stretnutie identít

Dnes mnohí zápasia so svojou identitou: s telom, so sexualitou, s vierou... Ako možno lepšie rozumieť svojej identite? Svojej generácii či príslušnosti k národu a viere?

Zažite stretnutie identít

Príďte s nami o tom porozmýšľať a podebatiť cez víkend 21. – 23. 10. 2022 do DKC Veritas v Košiciach! Zľavu na vstupenky nájdete nižšie v texte.

Tohtoročné Košické Hanusove dni budú hľadať, už tradične na priesečníku kresťanského a sekulárneho sveta, odpovede na otázky, či a ako je možné v „tekutej“ spoločnosti žiť v pevných a ukotvených identitách. A tiež nakoľko naše hodnotové, kultúrne a (ne)náboženské východiská vplývajú na našu schopnosť vyjsť zo seba smerom k druhému. Ako je možné mať pevné postoje a zároveň nevnímať druhého ako hrozbu, ale viesť s ním autentický dialóg?

Téma festivalu „Stretnutie identít“ plynule nadväzuje na tému Bratislavských Hanusových dní – „Krehkosť identít“. Slovo stretnutie má vyjadrovať, že chceme poskytnúť priestor na odbornú, vážnu, ale aj priateľskú a otvorenú debatu medzi rôznymi svetmi. Naším cieľom je hľadanie Pravdy a veríme, že tá sa dá nájsť jedine kultivovanou diskusiou a vypočutím rôznych názorov. Náš festival je otvorený rôznym pohľadom na svet a budeme radi, ak sa aj ako diváci prídete o tom presvedčiť. Polovicu času našich podujatí tvorí priestor na (polemické) otázky od publika.

Naším tohtoročným headlinerom je Rod Dreher, ktorý nám v podujatí O STREDOEURÓPSKEJ DUŠI príde povedať, ako a čím ho inšpiruje identita strednej Európy. 

ZĽAVA PRE ČITATEĽOV DENNÍKA POSTOJ
Vďaka mediálnemu partnerstvu s konzervatívnym denníkom Postoj ponúkame čítateľom 20% zľavu na vstupenky jednotlivých diskusií festivalu a na online permanentku. Zadajte kód "Postoj" pri nákupe lístka na stránke festivalu.

Otázke, či je možné stretnutie liberálneho a konzervatívneho pohľadu na svet, Písmo či sexuálnu morálku, sa budeme venovať v diskusii BIBLIA A SEX.

Vladyka Cyril Vasiľ sa vo svojej prednáške AKO LIEČIŤ ZLO LÁSKOU? vyjadrí k poslaniu kresťanstva v kultúre a verejnom živote. Ako svedčiť o pravde s láskou, keď kresťanov obviňujú zo šírenia nenávisti? Reflektujúc vraždu na Zámockej ulici, budeme diskutovať o tom, ako prispievať k budovaniu spoločnosti, ktorá sa bude vyznačovať vzájomným rešpektom a občianskym priateľstvom.

Inzercia

Stretnutie s realitou občas nie je príjemné, ale často je veľmi potrebné. Tak to bude aj v diskusii SEXUÁLNE ZNEUŽÍVANIE AJ V CIRKVI, kde sa s Rodom Dreherom a inými vzácnymi hosťami pozrieme na túto bolesť Cirkvi, ktorú je potrebné reflektovať a nie zakrývať.

Na čo ešte sa môžete tešiť?

Košice ožijú festivalom už siedmy rok a my sme si pre Vás pripravili sedem skvelých podujatí. Zakúpte si permanentku a urobte si príjemný víkend v Košiciach alebo online permanentku a pozerajte z pohodlia svojho domova!

Celý program aj všetky typy vstupeniek nájdete na khd.sk.

 

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.