Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
05. marec 2016

Mimoriadna správa: Pozor, v Prešove zbierajú podpisy proti hazardu aj podvodníci!

Organizovaná skupina sa v Prešove snaží zmariť petíciu za zákaz hazardu.
Mimoriadna správa: Pozor, v Prešove zbierajú podpisy proti hazardu aj podvodníci!

V Prešove sa objavili organizovaní jednotlivci, ktorí zbierajú podpisy na údajnú petíciu na zákaz hazardu. Sú to však podvodníci. Upozornil nás na to brat Filip, františkán a katolícky kňaz, ktorý píše pre denník Postoj a je aktívny v podpore petície na zákaz hazardu. O oficiálnu petíciu je podľa jeho slov medzi Prešovčanmi veľký záujem, jednotlivci, ktorí sa ich aktivitu snažia zmariť, preto môžu byť spojení s prevádzkovateľmi hazardu alebo konať v ich záujme. Organizátori zákonnej petície sa obávajú, že falošne vyzbierané petičné hárky budú zničené a ľudia, ktorí tam budú podpísaní, tak budú oklamaní.

V každom prípade, nepravá petícia sa dá ľahko rozlíšiť od tej pravej.

Podľa slov brata Filipa, dobrovoľníci, ktorí zbierajú podpisy pod riadnu petíciu, majú oblečené tričká s logom kampane a ich petičné hárky majú všetky zákonom predpísané prvky. Falošnú petíciu organizujú (prinajmenšom v Prešove) ľudia oblečení v reflexných vestách, nad riadkami, kde sa zbierajú podpisy, nie je žiadny úvodný text a medzi kolonkami chýba dátum narodenia. 

 

Je to potvrdené. V Prešove sa od rána rozbehla protikampaň majiteľov herní, namierená proti našej iniciatíve. Platených...

Zveřejnil(a) Zastavme hazard v Prešove dne 5. březen 2016 Zdieľať

Dobrovoľníci z Prešova sa na denník Postoj obrátili s prosbou, aby sa toto upozornenie rozšírilo, aby boli ľudia informovaní o tomto podvode. Prosíme preto čitateľov, aby správu zdieľali na svojich facebookoch a twitteroch a aj inak upozornili prípadných záujemcov o podpis za zákaz hazardu. Budeme vám tiež vďační, ak o prípadných ďalších pokusoch o zmarenie petície budete informovať denník Postoj a ďalšie médiá.

Správu doplňujeme o komentár z Bratislavy: Podľa organizátorov petície je v Bratislave všetko v poriadku, žiadne narušenie alebo provokácie zatiaľ aktivisti nezaznamenali.

 

Foto: TASR/Štefan Puškáš

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Kerinskij a tuhá zima roku 1917

Kerinskij a tuhá zima roku 1917

Na budúci rok to bude 100 rokov, čo sa ruskí boľševici ujali v roku 1917 moci. Prinášame text, ktorým si pripomíname dni na prelome februára a marca 1917 a dočasnú vládu Alexandra Kerenského.