Mimoriadna správa: Pozor, v Prešove zbierajú podpisy proti hazardu aj podvodníci!

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Mimoriadna správa: Pozor, v Prešove zbierajú podpisy proti hazardu aj podvodníci!

Organizovaná skupina sa v Prešove snaží zmariť petíciu za zákaz hazardu.

V Prešove sa objavili organizovaní jednotlivci, ktorí zbierajú podpisy na údajnú petíciu na zákaz hazardu. Sú to však podvodníci. Upozornil nás na to brat Filip, františkán a katolícky kňaz, ktorý píše pre denník Postoj a je aktívny v podpore petície na zákaz hazardu. O oficiálnu petíciu je podľa jeho slov medzi Prešovčanmi veľký záujem, jednotlivci, ktorí sa ich aktivitu snažia zmariť, preto môžu byť spojení s prevádzkovateľmi hazardu alebo konať v ich záujme. Organizátori zákonnej petície sa obávajú, že falošne vyzbierané petičné hárky budú zničené a ľudia, ktorí tam budú podpísaní, tak budú oklamaní.

V každom prípade, nepravá petícia sa dá ľahko rozlíšiť od tej pravej.

Podľa slov brata Filipa, dobrovoľníci, ktorí zbierajú podpisy pod riadnu petíciu, majú oblečené tričká s logom kampane a ich petičné hárky majú všetky zákonom predpísané prvky. Falošnú petíciu organizujú (prinajmenšom v Prešove) ľudia oblečení v reflexných vestách, nad riadkami, kde sa zbierajú podpisy, nie je žiadny úvodný text a medzi kolonkami chýba dátum narodenia. 

 

Je to potvrdené. V Prešove sa od rána rozbehla protikampaň majiteľov herní, namierená proti našej iniciatíve. Platených...

Zveřejnil(a) Zastavme hazard v Prešove dne 5. březen 2016 Zdieľať

Dobrovoľníci z Prešova sa na denník Postoj obrátili s prosbou, aby sa toto upozornenie rozšírilo, aby boli ľudia informovaní o tomto podvode. Prosíme preto čitateľov, aby správu zdieľali na svojich facebookoch a twitteroch a aj inak upozornili prípadných záujemcov o podpis za zákaz hazardu. Budeme vám tiež vďační, ak o prípadných ďalších pokusoch o zmarenie petície budete informovať denník Postoj a ďalšie médiá.

Správu doplňujeme o komentár z Bratislavy: Podľa organizátorov petície je v Bratislave všetko v poriadku, žiadne narušenie alebo provokácie zatiaľ aktivisti nezaznamenali.

 

Foto: TASR/Štefan Puškáš

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo