Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
19. september 2022

Provokatívny počin floridského guvernéra

Na letovisko progresívnych boháčov poslal dve lietadlá s nelegálnymi migrantmi

Ron DeSantis uviedol, že liberálne štáty majú povinnosť postarať sa o ilegálnych migrantov, pretože ich príchod do Spojených štátov amerických samy podporovali.

Na letovisko progresívnych boháčov poslal dve lietadlá s nelegálnymi migrantmi

Floridský guvernér Ron DeSantis. Foto: Flickr

Floridský guvernér Ron DeSantis minulý týždeň splnil svoj sľub a na ostrove Martha’s Vineyard, ktorý je obľúbeným letoviskom bohatých ľudí, pristáli dve lietadlá s päťdesiatimi ilegálnymi migrantmi.

„Áno, Florida môže potvrdiť, že dve lietadlá s nelegálnymi prisťahovalcami, ktoré dnes prileteli na ostrov Martha's Vineyard, boli súčasťou štátneho relokačného programu určeného pre nelegálnych prisťahovalcov,“ uvádza sa v stanovisku DeSantisovej kancelárie.

Guvernér ďalej uvádza, že štáty ako Massachusetts, New York alebo Kalifornia majú povinnosť postarať sa o ilegálnych migrantov, pretože ich príchod do Spojených štátov amerických samy podporovali, či už tým, že sa označili za „útočiská“, alebo podporovali migračnú politiku Bidenovej administratívy.

DeSantis pripomenul, že štát Florida na premiestnenie ilegálnych migrantov vyčlenil 12 miliónov dolárov. Tento presun má byť v súlade s federálnymi zákonmi.

 

Ostrov Martha's Vineyard je súčasťou štátu Massachusetts, ktorý je jedným z najliberálnejších štátov USA. Na tomto mieste majú svoje letné sídla mnohí bohatí ľudia vrátane bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu.

Martha's Vineyard má 17-tisíc celoročných obyvateľov, no počas letnej sezóny sa počet ľudí na ostrove zvýši na takmer 200-tisíc. 63 percent nehnuteľností na ostrove patrí sezónnym užívateľom.

Inzercia

Reakcia miestnej vlády bola rýchla. Guvernér Charlie Baker na vyriešenie situácie použil 125 príslušníkov Národnej gardy (čiže viac ako dvoch na jedného ilegálneho prisťahovalca) a nelegálnych prisťahovalcov z letoviska v piatok odviezli autobusy.

Ich konečnou zastávkou sa stala vojenská základňa Joint Base Cape Cod, kde boli ubytovaní v nepoužívaných vojenských budovách.

„Naša administratíva pracovala na pláne, ako sa uistiť, aby títo ľudia mali prístup ku všetkým službám, ktoré budú na svojej ceste vpred potrebovať. Joint Base Cape Cod je na naplnenie týchto potrieb dostatočne vybavený,“ uviedol guvernér Baker.

„Všetci títo ľudia z Washingtonu a New Yorku sa počas Trumpovej vlády bili do hrude a hovorili, aké zlé je mať zabezpečenú hranicu a akí sú hrdí na to, že sú ,útočiská‘. No v momente, keď je pred prah ich dverí presunutá len malá časť toho, s čím sa mestá na hraniciach stretávajú každý deň, sa zbláznia a sú nahnevaní kvôli tomu, že sa to deje. Ukazuje to, že ich predstieranie čností je len podvod,“ uviedol floridský guvernér.

Podobne ako DeSantis sa minulý týždeň zachoval aj guvernér štátu Texas Greg Abbott. Ten dva autobusy s vyše 100 ľuďmi na palube poslal do mesta Washington, presnejšie do štvrte, kde býva aj viceprezidentka Spojených štátov Kamala Harrisová.

„Každý verí, že hranica je otvorená. Je otvorená, pretože cez ňu vieme prejsť. Prejdeme cez ňu zadarmo, bez problémov. Prišli sme ilegálne, nie legálne,“ povedal novinárom jeden z prisťahovalcov, čo konzervatívci okamžite využili na pripomenutie Harrisovej vyjadrení, že južná hranica Spojených štátov je „zabezpečená“.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.