Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
19. august 2015

Americká kauza vyženie do ulíc aj pro-life Slovákov

Kauza americkej organizácie Planned Parenthood nenechala chladnými ani slovenských aktivistov. Chcú sa na diaľku pripojiť k sobotným protestom v Amerike. pochod.jpg Kauza už vyvolala v USA prvé protesty. V Springfielde protestovali začiatkom augusta proti financovani...

Americká kauza vyženie do ulíc aj pro-life Slovákov

Kauza americkej organizácie Planned Parenthood nenechala chladnými ani slovenských aktivistov. Chcú sa na diaľku pripojiť k sobotným protestom v Amerike.

Kauza už vyvolala v USA prvé protesty. V Springfielde protestovali začiatkom augusta proti financovaniu Plánovaného rodičovstva z verejných zdrojov.

Americkí aktivisti sa po prevalení biznisu s orgánmi nenarodených rozhodli zorganizovať na sobotu 22. augusta masové protesty pred pobočkami tejto pro-choice organizácie. Demonštrácie sa budú konať na viac ako 200 miestach a podporuje ich viac ako 40 organizácii a tisícky dobrovoľníkov.

Protesty v USA chcú zo solidarity podporiť aj slovenskí pro-life aktivisti. „Združenia obhajujúce potraty pôsobia aj na Slovensku. Na ich čele je najmä slovenská pobočka Spoločnosť pre plánované rodičovstvo a niektoré ďalšie organizácie,“ zdôvodňujú pre Postoy.sk svoju iniciatívu organizátori protestu z občianskeho združenia Fórum pre verejné otázky.

Demonštrácia sa uskutoční v sobotu 22. augusta o 17:30 pred slovenskou Spoločnosťou pre plánované rodičovstvo na Medenej ulici v Bratislave.

Inzercia

„Kým organizácia v Amerike pravosť videí, ani príslušnosť filmovaných osôb nepoprela, zastrešujúca organizácia v Európe ich označila za podvrh. K tomuto stanovisku sa pripojila aj slovenská pobočka,“ uvádzajú organizátori.

Okrem Fóra pre verejné otázky, ktoré sa dlhodobo angažuje vo viacerých otázkach týkajúcich sa ľudských práv na Slovensku, sa na organizácii protestu podieľajú aj ďalšie mimovládky, ako napríklad Fórum života, Fórum kresťanských inštitúcií a Spoločenstvo Ladislava Hanusa.

Prečítajte si tiež: Mať deti je zlo
Mať deti je zlo: čo ešte treba vedieť

Zdieľať

Škandál okolo spoločnosti Planned Parenthood sa prevalil po sérií videí, ktoré zverejnili členovia Centra pre medicínsky pokrok v júli a auguste. Podľa videí mala organizácia profitovať na predaji častí tiel nenarodených detí, porušovať platné zákony a používať medicínske postupy, ktoré by mohli ešte viac ohroziť zdravie a život matiek.

Daniela Matejovičová
Foto: Facebook Springfield Right to Life

Odporúčame

Mať deti je zlo: čo ešte treba vedieť

Mať deti je zlo: čo ešte treba vedieť

Minulý týždeň sme priniesli text Mať deti je zlo o základných faktoch z histórie a súčasnosti korporácie Planned Parenthood, ktorá je najväčším vykonávateľom potratov v USA. Vraciame sa k nemu, aby sme ho rozšírili o ďalšie informácie. pp.png Začali sme tým, že sme pr...