Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
20. február 2020

Gej Pellegrini a ponožky v parlamente: Keď demokraciu ohrozuje dekadencia

Ak máte sklon k depresiám, radšej si do volieb už len čítajte knihy, naučte sa háčkovať, urobte si jarné upratovanie, utečte do vnútorného exilu.
Gej Pellegrini a ponožky v parlamente: Keď demokraciu ohrozuje dekadencia

Foto – Martin Poliačik

Všetko lepšie, než ďalej sledovať túto kampaň. Lebo z vás nadobro spravia voliča antisystému.

Obsadiť parlament s cieľom, aby ten neschválil zákony, ktoré by prezidentka aj tak z procesného dôvodu vrátila už do nového parlamentu, je veľká vec. Taká veľká, že odteraz sa ňou môže inšpirovať ktokoľvek, kto bude mať guráž behať po snemovni v noci bosý a streamovať až do vyčerpania. Dátového paušálu.

Vyťahovať na konci kampane Pellegriniho sexuálnu orientáciu, ako to spravilo Plus sedem dní, je ďalšia veľká vec týchto dní. To ešte aj tá Penta, ktorá to z pozície majiteľa média chcela stopnúť, pôsobila lucídnejšie ako novinári z Plusky a ďalšie médiá, ktoré následne „utajenú“ pasáž z rozhovoru šírili.

Odkedy je kultúrna vojna kultúrnou vojnou, nik tu doteraz zo sexuálnej orientácie politika nerobil tému. Až doteraz. A dnes to robia práve tí, ktorí obviňujú zástancov tradičnej rodiny, že robia zo sexuálnej orientácie politiku.

Pokiaľ nie je relevantné podozrenie, že jeho intímny život prekračuje hranice zákonnosti, nie je to verejná téma. Ani argument, že je svojou orientáciou vydierateľný, nie je fér. On je ňou vydierateľný preto, že médiá sú ochotné z toho robiť škandál.

Odkedy je kultúrna vojna kultúrnou vojnou, nik tu doteraz zo sexuálnej orientácie politika nerobil tému. Až doteraz. A dnes to robia práve tí, ktorí obviňujú zástancov tradičnej rodiny, že robia zo sexuálnej orientácie politiku. Zdieľať

Ani neplatí, že ste pokrytec, ak ste homosexuál, no neschvaľujete prajdy či registrované partnerstvá. Aj keď ste homosexuál, môže vám to všetko prísť ako hlúpy nápad. Či chcete škatuľkovať niekoho pre jeho sexuálnu orientáciu?

Očakávalo sa, že táto kampaň bude hlavne špinavá, no ona je hlavne dekadentná. Keď skončí, keď bude po voľbách, tak sa opäť vrátime k debate o tom, ako je možné, že tu máme toľko voličov, ktorí by zastupiteľskú demokraciu vymenili za čosi „sporiadanejšie“.

A budeme hovoriť, že si musíme vážiť inštitúcie, na ktorých stojí demokracia, lebo sa nám demokracia rozpadne. Trvalým vkladom tejto kampane akurát bude, že pri uznávaní inštitúcií už nemusíte byť obutí.

Inzercia

Odporúčame