Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
08. február 2020

Eduard Heger: Sme pripravení prevziať zodpovednosť za Slovensko

Rozhovor s poslancom NRSR Eduardom Hegerom, predsedom poslaneckého klubu OĽaNO a tieňovými ministrom hospodárstva a financií.
Eduard Heger: Sme pripravení prevziať zodpovednosť za Slovensko

Podľa posledného prieskumu Polisu sa OĽANO stáva lídrom demokratickej opozície. Ste pripravení prevziať zodpovednosť za budúcnosť Slovenska?

V OĽaNO sa už dlhodobo pripravujeme na prevzatie zodpovednosti v našej krajine. Okrem nášho nekompromisného boja proti korupcii sme boli aj toto volebné obdobie najaktívnejším poslaneckým klubom v Národnej rade. Zostavili sme tieňovú vládu a navrhli sme stovky konkrétnych riešení pre jednotlivé oblasti. Zlé jazyky sa snažia ľuďom nahovoriť, že sme dobrí len na boj proti korupcii – naša doterajšia práca však hovorí za nás.

Budete vedieť dohodnúť sa s ostatnými opozičnými stranami na stabilnej vláde? Nečaká nás štvrtá vláda Smeru s tichou podporou ĽSNS?

OĽANO už 10 rokov bojuje proti súčasnej vláde mafie, a robili sme to aj vtedy, keď Smeru niektoré štandardné opozičné strany pritakávali. Môžete nám veriť, že my prví urobíme všetko preto, aby sa súčasná skorumpovaná vláda už nikdy nevrátila k moci.

OĽANO ide do volieb s Kresťanskou úniou. Na billboardoch máte slogan „overení ľudia s jasnými hodnotami“. Aké sú tie jasné hodnoty?

OĽANO dalo už 15. septembra ako prvé hnutie na Slovensku verejný záväzok, že nevstúpi do vlády, ktorá by mala za cieľ prijať registrované partnerstvá, adopcie detí pármi rovnakého pohlavia či uvoľniť drogovú politiku.

A naše následné spojenie s Kresťanskou úniu je jasnou deklaráciou, že v budúcej vláde nedovolíme, aby bola presadená liberálna agenda. Na rozdiel od KDH dokonca ani nesúhlasíme s tým, aby poslanci koalície mohli predložiť zákony o registrovaných partnerstvách výmenou za návrh zákona o ochrane života. S týmto zásadne nebudeme v budúcej koalícii súhlasiť. Život nemôže byť predmetom politického obchodovania.

Takže aby som to zhrnul – v budúcej vláde sme zárukou, že neprejdú registrované partnerstvá no zároveň budeme súhlasiť s návrhom, aby konzervatívni poslanci mohli predložiť návrh zákona o ochrane života. Ja osobne v parlamente určite taký návrh podporím.

Definujete sa ako moderný kresťanský politik. Čo si pod tým majú voliči prakticky predstaviť?

Je to jednoduché – v hodnotových otázkach som 100% jasný, no neostávam iba pri tom. Súčasťou kresťanskej politiky musí nevyhnutne byť aj boj proti korupcii, nespravodlivosti, zodpovedná správa krajiny, zodpovedné hospodárenie s verejnými financiami, kvalitnejšie školstvo, rodinná politika a fungujúce zdravotníctvo. Nie sú to okrajové, ale zásadné témy, ktoré kresťania potrebujú v politike presadiť, a v ktorých by sa mali uplatniť. Sú to kresťanské témy a zaslúžia si podporu veriacich ľudí. Zvlášť dnes, keď vidíme, že bojovať za skutočné hodnoty a dotiahnuť zápas do víťazného konca, je pre našu krajinu životne dôležité. Očakáva sa to od nás.

Inzercia

Kresťana v politike by nemali spoznať podľa toho, že má, obrazne povedané, napísané na čele, že je kresťanský politik. Tak ako strom poznáme po ovocí, aj kresťana v politike by mali ľudia poznať podľa jeho skutkov, postojov a výsledkov práce. A aj podľa toho, že dokáže komunikovať a spolupracovať aj s čestnými ľuďmi, ktorí nie sú kresťania. A pritom si zachovať svoje hodnoty a zdravý vzťah s Bohom.

Čo si myslíte, že bude najväčšou výzvou budúcej vlády?

Boj proti korupcii je dôležitý. Je to prvá línia zápasu o charakter našej krajiny. Pápež František hovorí, že „korupcia je apokalypsa demokracie, rúhanie a zlo, proti ktorému treba rázne bojovať.“

Boj proti korupcii je dôležitý začiatok. Preto musíme položiť nové základy našej spoločnosti, 29. februára budeme mať na to príležitosť.

Eduard Heger (43 rokov):

  • poslanec národnej rady SR
  • predseda poslaneckého klubu OĽANO
  • tieňový minister financií a hospodárstva hnutia OĽANO
  • v tomto volebnom období spolupredkladal 173 zákonov a bol 2. najaktívnejší poslanec spomedzi všetkých 150 poslancov
  • vyštudoval Ekonomickú univerzitu
  • po škole pracoval ako manažér v rôznych firmách, ale aj ako konzultant na Ministerstve obrany, kde sa podieľal na reforme Ozbrojených síl SR
  • neskôr stál pri zrode známej slovenskej značky, ktorá sa preslávila v USA
  • svoj čas venuje aj službe v spoločenstve veriacich
  • spolu s manželkou vychováva 4 deti

 

Objednávateľ: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, Zámocká 6873/14, Bratislava, IČO: 42287511
Dodávateľ: POSTOJ MEDIA, s.r.o., Pražská 11, 811 04 Bratislava, IČO:50205668

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.