Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Politika
25. jún 2015

Rakúšania odmietli zaviesť manželstvá homosexuálov

Viedeň odmietla nasledovať Írsko, Francúzsko alebo Veľkú Britániu. V Rakúsku sa nepresadili manželstvá pre osoby rovnakého pohlavia. Krajina tak urobila významný krok proti smeru, ktorým sa uberajú mnohé štáty západnej Európy, napríklad Írsko. Parlament vo Viedni minulý týždeň odmietol iniciatívu s...

Rakúšania odmietli zaviesť manželstvá homosexuálov

Viedeň odmietla nasledovať Írsko, Francúzsko alebo Veľkú Britániu.

V Rakúsku sa nepresadili manželstvá pre osoby rovnakého pohlavia. Krajina tak urobila významný krok proti smeru, ktorým sa uberajú mnohé štáty západnej Európy, napríklad Írsko. Parlament vo Viedni minulý týždeň odmietol iniciatívu strany Zelených na zavedenie „Manželstva pre všetkých“.

Za návrh hlasovalo iba 26 poslancov, 110 zákonodarcov sa vyslovilo proti. Za boli iba poslanci Zelených a liberálnej straničky Neos, proti sa vyslovili tak poslanci za ľudovcov, sociálnych demokratov, ale aj Slobodných či Team Stronach. Informuje o tom rakúsky portál kath.net.

O úplnom odmietnutí návrhu na politickej úrovni neinformovali najväčšie rakúske médiá, ktoré sa naopak obšírne venujú vlaňajšiemu rakúskemu víťazovi Ceny Eurovízie Conchita Wurst. Často prinášajú udalosti zo života celebrity a tvrdia, že ide o prejav rakúskej tolerancie.

Inzercia

Počas nedávnej Ceny Eurovízie, ktorá sa konala vo Viedni, napríklad jeden z tamojších hotelov odporučil zamestnancom nakresliť si bradu „á la Conchita“. Viedeň pri tejto príležitosti zaviedla aj špeciálne semafory, na ktorých sú zobrazené páry rovnakého pohlavia.

K téme: 
Vo Viedni majú homosexuálne semafory

Zdieľať

Rakúsko odmietnutím manželstiev homosexuálov ide proti prúdu, o ich zavedení sa uvažuje aj v Nemecku, v posledných rokoch ich uzákonili Francúzsko alebo Veľká Británia. Rakúsko už niekoľko rokov povoľuje registrované partnerstvá takýchto dvojíc.

Peter Kremský

Foto: Twitter/mashable.com

Odporúčame

O audit Katolíckej univerzity sa zaujíma aj minister školstva

O audit Katolíckej univerzity sa zaujíma aj minister školstva

O audit Katolíckej univerzity v Ružomberku je veľký záujem. Po bývalom rektorovi Tadeuszovi Zasepovi chce výsledky previerky vidieť aj minister školstva Juraj Draxler. Minister počas návštevy univerzity v stredu povedal, že Konferenciu biskupov Slovenska požiada o nahliadnutie do vykonaného auditu....