Kto bude županom v Prešovskom kraji?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Kto bude županom v Prešovskom kraji?

Voľby do vyšších územných celkov sú charakteristické veľmi nízkou účasťou. Volebná účasť v posledných voľbách z roku 2013 dosiahla v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK) v prvom kole len 22,13 %.

Či bude toto číslo po 4. novembri 2017 vyššie alebo nižšie, záleží od prístupu každého z nás. Každý jeden obyvateľ Prešovského kraja, ktorý má volebné právo, nesie zodpovednosť za to, ako náš kraj vyzerá. Svojou účasťou či neúčasťou rozhodujeme o tom, kto náš kraj povedie a akým smerom sa bude uberať. Vyberáme si, kto bude županom a kto obsadí posty poslancov PSK.

Milana Majerského okrem iných podporuje aj podpredseda Fóra života a jeden z organizátorov Národného pochodu za život Marek Michalčík. 

Medzi kľúčové oblasti v správe samosprávneho kraja patrí starostlivosť o rozvoj a údržbu ciest medzi obcami a mestami. PSK ovplyvňuje frekvenciu a kvalitu verejnej dopravy v mestách a obciach. Aká bude starostlivosť o obyvateľov v domovoch sociálnych služieb, tiež závisí od poslancov a predsedu VÚC. 

Turistický ruch, najmä na východnom Slovensku, môže výrazne prispieť k vytvoreniu nových pracovných príležitostí, a tak tvoriť ekonomickú silu regiónu. Možnosti PSK na zlepšovanie v tejto oblasti sú tiež veľké.

Vyššie územné celky tvoria podmienky pre rozvoj zdravotníctva, kultúry, športu, výchovy a vzdelávania, najmä na stredných školách. Dnes už nestačí v školách opraviť lavice, vymeniť okná či dvere. Len zdraví a vzdelaní ľudia, ktorých je v Prešovskom kraji cez 800-tisíc, môžu vytvárať hodnoty a ekonomickú silu regiónu!

Spolupráca politikov na  miestnej, regionálnej a celoslovenskej úrovni je nevyhnutná. Poslanec NR SR Eduard Heger poukazuje na rozvoj mesta Levoča počas pôsobenia Milana Majerského v úrade primátora.

Každý kandidát prináša svoju víziu

Novú energiu pre kraj a s ňou čestnosť, stabilitu a spravodlivosť nám ponúka Milan Majerský, spolu so svojím tímom kandidátov na poslancov. O tom, či okrem plnenia základných povinností, bude PSK vnímaný ako prostredie, kde nie je miesto pre korupciu a klientelizmus, budeme 4. 11. 2017 rozhodovať my všetci, obyvatelia Prešovského kraja. 

O novej energii, ktorú ponúka voličom Prešovského kraja Milan Majerský, sa dozviete viac po vypočutí si videoodkazu Slovenky roka 2015, lekárky, profesorky a vedúcej Ústavu sociálnej práce Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety Evy Grey.

Buďme zodpovední a rozhodnime! Dajme spoločne šancu tým, o ktorých máme možnosť zistiť si, že žijú slušne, poctivo a majú záujem zlepšiť náš rodný kraj.​

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo