Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Politika
30. jún 2016

Slováci sa budú modliť za Úniu, v zozname je aj Británia

Počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ sa slovenskí veriaci budú modliť za členské štáty. V pláne je aj týždeň pre Britániu.

Slováci sa budú modliť za Úniu, v zozname je aj Británia

Iniciatíva Zo srdca Európy zahŕňa spoločné modlitby rehoľných a laických spoločenstiev, ale aj farností či jednotlivcov. Každý týždeň sa veriaci budú modliť za jeden členský štát.

Začne sa Slovenskom a nasledovať budú ostatné krajiny v abecednom poradí. Posledná príde na rad Malta, ktorá v januári preberie od Slovenska štafetu predsedníctva. Zoznam zahŕňa aj Veľkú Britániu, ktorá v referende odhlasovala odchod z Únie.

 

Zo srdca Európy sa oficiálne začne v pondelok 4. júla na ekumenickej bohoslužbe slova v bratislavskom Dóme sv. Martina. Na duchovnom podujatí sa zúčastnia najvyšší ústavní činitelia a diplomati.

Inzercia

Príhovory prednesú predseda Konferencie biskupov Slovenska arcibiskup Stanislav Zvolenský, predseda Ekumenickej rady cirkví biskup Miloš Klátik a predseda Zväzu židovských náboženských obcí Igor Rintel.

Modlitebnú iniciatívu Zo srdca Európy organizuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) a Fórum kresťanských inštitúcií.

„Táto iniciatíva chce poukázať na to, že Slovensko je srdcom Európy. Chceme ponúknuť svoje duchovné dedičstvo ostatným krajinám európskeho spoločenstva,“ povedal Eduard Filo zo ZKSM.

Úmysly za konkrétne krajiny budú postupne dostupné na internetovej stránke iniciatívy a vo farnostiach na Slovensku. Prosby budú aj súčasťou nedeľných omší.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.