Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Andrej Žiarovský

Vďaka lietadlovým lodiam dokážu veľmoci premietať svoju silu do celého sveta

V úvode relácie dôjde aj na diskusiu o desiatom výročí Euromajdanu a nových informáciách o zničení plynovodu Nordstream.

Spolupracovník Postoja Andrej Žiarovský a redaktor Lukáš Krivošík sa rozprávajú o histórii, súčasnosti a budúcnosti lietadlových lodí. Ide o druh vojnových plavidiel, ktoré sa začali rozvíjať na začiatku 20. storočia spolu s rozvojom letectva. Počas druhej svetovej vojny zosadili z trónu bitevné lode. A dnes tvoria chrbticu veľmocenskej projekcie moci do celého sveta.

V úvode relácie sa tiež naši diskutujúci dotknú aj noviniek na rusko-ukrajinskom bojisku, desiateho výročia revolúcie Euromajdan a nových zverejnených informácií o zničení plynovodu Nordstream.

Na konci sa tiež dozviete, či by jediná moderná lietadlová loď, poslaná v čase do roku 1941, dokázala poraziť celé japonské námorníctvo, ako bolo naznačené v známom filme Tajomná žiara nad Pacifikom.  

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.