Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

František Mikloško o výsledku volieb

Vládu so Smerom vylučujem, treba skúsiť rokovať o koalícii PS – Hlas – KDH – SaS

František Mikloško hodnotí voľby 2023, pričom nevidí beznádejne vládu bez Smeru. Zároveň spoluprácu KDH s Ficom jednoznačne vylučuje.

František Mikloško pomohol KDH dostať sa po ôsmich rokoch do parlamentu, pričom sám získal viac ako 30-tisíc preferenčných krúžkov a je tak druhým najkrúžkovanejším kandidátom kresťanských demokratov, hneď za predsedom Milanom Majerským.

V rozhovore pre Postoj TV Mikloško rozvíja úvahu o možnej vláde bez Smeru, ktorá by sa podľa neho dala vyskladať z Progresívneho Slovenska, Hlasu, KDH a SaS. Myslí si totiž, že koalícia Smeru a Hlasu by znamenala pre Hlas existenčné ohrozenie. 

Napriek tomu, že elektorát aj väčšina vrcholových predstaviteľov Hlasu sa prikláňa k vláde so Smerom, Mikloško tvrdí, že o koalíciu PS – Hlas – KDH – SaS sa treba aspoň pokúsiť. Za nevyhnutnú podmienku vzniku tejto koalície považuje to, aby PS ponúklo lídrovi Hlasu Petrovi Pellegrinimu premiérske kreslo.

Volebný výsledok KDH Mikloška veľmi teší, vidí za ním aj skúsenosť ľudí z vlády v ostatných rokoch a uvedomenie si, že Slovensko potrebuje pokojnú a serióznu silu typu KDH. 

František Mikloško približuje aj svoje politické plány na najbližšie volebné obdobie.

Celý rozhovor si môžete pozrieť alebo vypočuť.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.