Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
13. máj 2016

Pro-liferi idú do Levíc. Fórum života otvorí poradňu v nemocnici

Pro-liferi budú pôsobiť priamo na mieste, kde sa vykoná ročne najviac potratov na Slovensku. Organizácia Fórum života otvorí poradenské centrum v areáli nemocnice v Leviciach.
Pro-liferi idú do Levíc. Fórum života otvorí poradňu v nemocnici

Foto: Flickr.com/J.K. Califf

„Pôjde o informačno-poradenské centrum, kde ženy dostanú základné informácie o tom, čo je potrat, a hlavne ich naše pracovníčky budú informovať o možnostiach pomoci,“ povedala pre Postoj predsedníčka Fóra života Marcela Dobešová.

Centrum by mali otvoriť v najbližších týždňoch. Kapacitne na jeho prevádzku vyčlenia jeden a pol úväzka. Počítajú aj s výpomocu tímu miestnych doborvoľníčok.

Bude to prvé poradenské centrum tohto typu, ktoré Fórum života otvorí. V pláne sú aj ďalšie po Slovensku. Prioritou však bol okres Levice, ktorý je na čele potratových štatistík. Okrem toho, Levice sa spájajú aj s potratovou turistikou a nelegálnymi potratmi, zväčša klientkam z Poľska.

K téme: 
Potratovú turistiku musia riešiť štátne orgány a polícia Zdieľať

Tým, že Fórum života bude mať poradňu priamo v areáli nemocnice, si pro-liferi budú môcť posvietiť aj na spomínané nelegálne interrupcie. „Záleží nám na tom, aby sa táto nelegálna činnosť zastavila,“ vraví Dobešová. Dodáva však, že hlavnou úlohou bude praktická pomoc. „Budeme na mieste, chceme byť aj istou výčitkou, avšak dôležité je, že vieme ženám pomôcť,“ uviedla.

Finančne musí novú poradňu utiahnuť Fórum života, aspoň zo začiatku. Pre budúci rok sa chcú uchádzať o verejné zdroje z rozpočtu samosprávy. Marcela Dobešová tvrdí, že projektu sú naklonení aj niektorí poslanci spamosprávneho kraja a o poradňu mala záujem aj samotná nemocnica.

Fórum života prevádzkuje tiež poradňu Alexis, ktorá sídli v Bratislave a venuje sa neplánovane tehotným ženám a tiež ženám, ktoré o dieťa prišli ešte pred jeho narodením.  

Inzercia

Odporúčame