Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Duel Droba vs Velič

Sľubujete vzdušné zámky – Mali ste urobiť viac (video + text)

Duel medzi úradujúcim bratislavským županom Jurajom Drobom a jeho súperom, štátnym tajomníkom Dušanom Veličom, o rozvoji regiónu.

V emotívnom dueli dvoch kandidátov na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja sa dozviete, prečo Dušan Velič vyčíta Jurajovi Drobovi manažérske zlyhanie pri zmene autobusového prepravcu a prečo tvrdí, že župan mal urobiť oveľa viac.

Juraj Droba zas poukazuje na pozitívne výsledky svojho päťročného pôsobenia, upozorňuje na populizmus protikandidátov a odmieta výčitky, že nesie zodpovednosť aj za veci, ktoré nemá v kompetencii.

Súčasného župana Juraja Drobu podporujú strany SaS, Team Bratislava a Progresívne Slovensko. Dušana Veliča, štátneho tajomníka na ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI), podporujú subjekty Za ľudí, Sme rodina, KDH a Maďarské fórum.

Prvú polovicu rozhovoru vám prinášame aj v textovej podobe, celý duel si môžete pozrieť vo videu Postoj TV alebo vo forme podcastu.

Pán Velič, vo svojom najzaujímavejšom kampaňovom videu pri pohári piva hovoríte, že ak by si mal volič vybrať, s kým by išiel v bratislavskej župe na pivo, pravdepodobne by to bol Juraj Droba. Potom hovoríte, že ak by volič očakával zlepšenie školstva, sociálnych služieb či dopravy, ste tu vy a ponúkate svoje služby. Bol to z vašej strany len vtip alebo ste chceli vážne poukázať na to, že pán Droba je len „do koča“ a vy ste aj „do voza“?

Dušan Velič: Našu kampaň sa snažíme robiť čo najautentickejšie, ukazujeme nás takých, akí sme. Som do koča aj do voza a ostatné nech si ľudia vysvetlia po svojom. Nerád by som sa v tejto veci navážal do pána Drobu. Hlavným posolstvom toho videa bolo ukázať, že my dokončujeme prácu.

Nemáte na súčasného župana nič „lepšie“ ako poukázanie na to, že je „párty man“?

Dušan Velič: Úprimne poviem, že to bola aj reakcia na to, že pán Droba začal pred pár týždňami pomerne intenzívne spomínať naše témy – služobné byty, vrakunská skládka. Bolo by dobre, keby sa tých tém chopil skôr, mal na to päť rokov.

Chceli sme teda dať najavo, že pána Drobu vnímame, vieme, že ponúka témy, ktoré sú nám veľmi blízke a spomíname ich už dlho. Pri všetkej úcte sme chceli povedať, že pána Drobu vnímame, ale zatiaľ nie obsahovo.

Pán Droba, vás spomínané video pobavilo alebo skôr urazilo?

Juraj Droba: Cítil som sa veľmi pobavený a dávam pred kolegom klobúk dolu, že dokáže vypiť pivo „na ex“. To napríklad ja nezvládnem. (úsmev)

Nehľadal som za tým nič zlé, aj keď je v dnešnej dobe veľa ľudí emocionálne vyšpičkovaných, paranoidných. Pobavil som sa, povedal som si, že super, je kreatívny, ideme ďalej.

K výčitke, že ponúkam málo obsahu, si dovolím povedať, že mám za sebou päť rokov, počas ktorých som stratil veľa vlasov a tie, ktoré som nestratil, mi ošediveli.

Myslím si, že je za nami obrovský kus práce a výsledkov. Namietam tiež proti tvrdeniu, že som prevzal vaše témy. Neviem, odkedy je nájomné bývanie témou strany Za ľudí. Nikdy som nepočul, že by sa k nej vyjadrovali. My na župe už skoro tri roky riešime dva konkrétne obytné projekty, kde chceme ponúknuť nájomné bývanie pre učiteľov, pracovníkov sociálnych služieb a pre začínajúcich lekárov.

Antikampaň priamo proti Dušanovi Veličovi som od vás nezachytil. Urobili ste však video kritizujúce populistické sľuby vašich protikandidátov, kde zrejme narážate aj na plány pána Veliča. Je toto vaša hlavná výhrada voči jeho kampani?

Juraj Droba: Vychádzam z toho, že s vami sedia pri stole dvaja džentlmeni, čo nebudem vedieť povedať o všetkých svojich protivníkoch. Pán Velič je univerzitný profesor a už z definície tohto povolania si ho vážim a nemám prečo na neho útočiť.

Je v kampani, snaží sa vyhrať a víťaz môže byť len jeden. Je to súboj popularity, ideí a riešení. V mojom prípade je to o tom, čo som urobil, v jeho prípade o tom, čo dokáže sľúbiť a ľudia mu to uveria.

Moje video nebolo primárne o ňom, sú ďalší súperi, ktorí ponúkajú nesplniteľné veci, tak som jedným videom chcel vybaviť všetkých a ľuďom odkázať, aby nesadli na lep tým, ktorí sľubujú veci, ktoré župa ani nemá v kompetencii.

Zlyhávajúca autobusová doprava

Poďme ku konkrétnym témam. Jednou z najdôležitejších kompetencií župy je organizácia prímestskej autobusovej dopravy. Práve zmena dopravcu priniesla pred niekoľkými mesiacmi veľké problémy, výpadky spojov a hnev občanov. Povedalo sa k tomu už veľa, dnes autobusy premávajú prakticky bez výpadkov. Pán Velič, stotožňujete sa s naratívom, že župa sa stala obeťou viacerých externých faktorov a „zlizla si“ hnev ľudí?

Dušan Velič: Pán Droba má silný marketing a dáva to do tejto emocionálnej polohy, ale my politici tu nie sme na to, aby sme vyplakávali, že sme obeťami. Sme tu na to, aby sme vykonávali službu ľuďom. Buď teda autobusy premávajú, alebo nie.

Nemáte však zodpovednosť za všetko, len za to, čo je vo vašej kompetencii.

Dušan Velič: Ale tu tá zodpovednosť bola. Župa robila verejné obstarávanie, ktoré nikto nespochybňuje. Faktom však je, že skúsenosť z Nitry ukazovala, že tam autobusy nechodili. Stačilo spraviť manažérsku kontrolu, pýtať sa dopravcu, či má vodičov, a žiadať od nich, nech ukážu ich zoznam.

Mne sa však ľahko teoretizuje, nebol som pri tom. Myslím si však, že sa to dalo spraviť inak. Mohlo tam byť niekoľkodňové zakolísanie, ale táto situácia sa „lepila“ dva mesiace, v zime, desiatky tisíc ľudí sa nemohli dostať do práce. Za mňa to je manažérske zlyhanie.

Vaša reakcia, pán Droba?

Juraj Droba: Už som k tomu asi povedal všetko. Konali sme, neskrývali sme sa, postavili sme sa k tomu čelom. Na jednej strane bol veľmi nevhodne nastavený zákon o verejnom obstarávaní, ktorý v podstate „betónuje“ existujúcich prepravcov.

Na druhej strane nebolo možné predĺžiť s existujúcim prepravcom zmluvu a navyše bývalý prepravca robil všetko pre to, aby sa tomu novému nedarilo.

Karty v našich rukách teda boli veľmi zlé. Napriek tomu sme urobili čisté verejné obstarávanie a kraju sme ušetrili vyše 40 miliónov eur na desať rokov. Tie dva mesiace ma veľmi mrzia. Bol som ochotný sadnúť do dodávky a sám prevážať ľudí.

Na župe však naozaj nikto nezlyhal, čoho dôkazom je aj to, že dnes si tieto súťažné podmienky od nás preberá aj Trenčiansky samosprávny kraj. Verejné obstarávanie sme začali v trojročnom predstihu. Povedzte mi o nejakom inom obstarávaní, ktoré sa začalo tri roky pred vypršaním starej zmluvy.

A teším sa, čo bude pán Velič rozprávať o rok, keď sa im to na MIRRI začne rúcať ako domček z kariet.

Dušan Velič: Budeme sa musieť k problémom postaviť čelom a riešiť to. Pán Droba natočil video o populizme, tak to neberte v zlom, ale povedať, že ste boli pripravený sadnúť do dodávky a voziť ľudí, je populizmus.

Juraj Droba: Ale ja som naozaj bol pripravený nasadnúť do župnej dodávky.

Dušan Velič: Rozumiem vám, ale vy ste župan. Mali ste zabezpečiť dvetisíc spojov, nie šoférovať autobus. Ak urobíte dobrý projekt, tak autobusy musia jazdiť.

Juraj Droba: Vy by ste porušili zákon a objednali autobusy niekde inde?

Dušan Velič: Nie, ale v Nitre boli jasné indikácie, že spoločnosť Arriva zlyháva. Bolo si treba sadnúť...

Juraj Droba: Myslíte, že sme s nimi nesedeli? Ešte v piatok nám tvrdili, že všetko je v poriadku a od pondelka budú jazdiť.

Dušan Velič: Mali ste sa pýtať, kde je tých štyristo vodičov a že ich chcete vidieť. Také množstvo sa zmestí do jedného kina.

Inzercia

Juraj Droba: Nebolo to prakticky realizovateľné. K tejto téme už však bolo povedané všetko.

Integrovaná doprava

Pán Velič, vo svojom programe navrhujete v oblasti dopravy zlepšiť integrovanú dopravu zriadením dispečingu centrálne riadenej dopravy priamo na župe. To znie ako veľmi ambiciózny plán, ktorý by si žiadal novú technickú a personálnu kapacitu. Nie je to dobre znejúca, ale iluzórna predstava, ako zlepšiť integrovanú dopravu?

Dušan Velič: Nie je to jednoduchý projekt a nevravím, že sa to dá vybudovať za rok, ale iné riešenie nevidím. Integrovaná doprava podľa mňa nie je o tom, že si kúpite lístok a potom dlho čakáte na viacerých zastávkach a do práce cestujete dve hodiny. Niekto musí koordinovať grafikony a vymyslieť to za vás. Ťažko sa však koordinuje ľudí, ktorí sú v rôznych budovách, treba to robiť centrálne.

Juraj Droba: Neviem, v čom to má byť iné ako súčasný systém integrovanej dopravy, ktorý funguje už asi dva roky veľmi dobre. Vydávanie lístkov, takzvaný ticketing, funguje veľmi dobre, dokonca presahuje aj hranice kraja – v obci pri Trnave si kúpite jeden lístok, autobusom sa presuniete do Trnavy, odtiaľ vlakom do Bratislavy a z Bratislavy idete napríklad autobusom do Záhorskej Bystrice. Toto je vybavené.

Hlavný problém je v tom, že si môžete naplánovať nadväznosť spojov, ako len chcete, ale ak hodinu mešká vlak, ktorý vypraví Železničná spoločnosť Slovensko, tak sa vám to celé aj tak zrúti. Dispečing integrovaného dopravného systému už existuje, riadia to reálni ľudia, ktorí sa aj v prípade meškaní vlakov snažia operatívne napájať autobusy na spoje, ktoré prichádzajú do Bratislavy. Pokiaľ však nebude viac koľají, tak to fungovať nebude. Je to bitka magistrátu a župy, ktorých spolupráca funguje veľmi dobre, so železnicami.

Dušan Velič: Hlavný motív, ktorý sa snažím priniesť, je koľajová doprava. S autobusmi sa už ďalej nepohneme. Treba vyvíjať proaktívnu iniciatívu voči ministerstvu dopravy aj voči Železniciam Slovenskej republiky, treba zabojovať o to, aby sa tak ako regionálne autobusy manažovali aj regionálne vlaky. Ak dostanete do kompetencie aj vlaky, potom má zmysel aj dispečing.

Koľají máme málo, ale nebuďme pesimistickí. Na MIRRI sa nám podarilo heroickým spôsobom vybojovať 500 miliónov eur, ktoré majú ísť do Bratislavy, aj keď sem pôvodne nemalo ísť nič. Vyše 300 miliónov má ísť priamo do dopravy. Musíme si určiť prioritu, kam tie peniaze pôjdu, a ja tvrdím, že by to mali byť práve koľaje.

Niečo podobné ste hovorili aj vy, pán Droba, keď ste pred piatimi rokmi kandidovali za župana. Spomínali ste aj oživenie železničnej stanice Bratislava filiálka, pričom táto téma sa opakuje takmer v každých voľbách a výsledok zatiaľ nevidíme.

Juraj Droba: Filiálku má župa v Pláne udržateľnej mobility, je to projekt, ktorý jednoznačne podporujeme a sme súčasťou riadiaceho výboru, ktorý rieši problematiku filiálky, ale v prvom rade tam musí začať konať štát, sekundárne mesto Bratislava a župa to podporí tak, ako sa dá.

Kompetencie župana

Pán Velič, v mnohých tézach vášho programu sú riešenia, ktoré nespadajú priamo do kompetencií župy. Nie je to chyba?

Dušan Velič: Má to svoju logiku, ktorá sa opiera o moju manažérsku skúsenosť aj z ministerstva. Máte ministerstvá a vládu, a keď to zjednoduším, tak tieto inštitúcie poznajú stratégie a národné projekty. Potom sú tu obce, ktoré si viac-menej „idú svoje“. Župana vnímam ako gazdu, ktorý chodí medzi obcami a vládou.

Toto podľa vás pán Droba nerobí?

Dušan Velič: Myslím si, že nie. Vláda či ministerstvo mu podľa mňa často povedia, že toto nie je ich strategický záujem alebo na to nemajú peniaze, a pán Droba skonštatuje, že to nie je jeho kompetencia. Kto to však má riešiť? Starosta povie, že rieši len obec. Župan povie, že nemá kompetencie. Štát povie, že má iné priority.

Toto si vieme priamo overiť. Pán Droba, nechodíte po ministerstvách a nesnažíte sa vybaviť aj veci, ktoré neviete ovplyvniť priamo?

Juraj Droba: Rád by som veril, že to nie je len mlátenie prázdnej slamy, ale nedostatok informácií. Môžete si urobiť prieskum medzi starostami a primátormi. Myslím si, že sme jeden skvelý tím, naozaj makáme.

Takisto môžem hovoriť dlho o tom, čo sme aj neštandardne vybavili za ministra dopravy Arpáda Érseka i za ministra Andreja Doležala. Myslím si, že aj naše dve inštitúcie mali veľmi dobrú spoluprácu, niektorí ľudia z MIRRI nám pomáhali realizovať európske projekty na župe. Všetci, ktorí ma poznajú, vedia, že som človek, ktorý nerozdeľuje, ale spája.

Dušan Velič: Tu sa zhodneme, ja som však poukazoval na váš vzťah voči vláde, na doťahovanie vecí bez konštatovania, že nemám kompetenciu. Hovorím o výsledkoch, veď si len urobme odpočet. Čo sa za vás urobilo s koľajami?

Juraj Droba: Urobilo sa všetko, čo sa mohlo urobiť v kompetencii župy, spravilo sa sedem záchytných parkovísk, sú vyasfaltované, s inteligentnými systémami, ktoré ukazujú, či je parkovacie miesto obsadené alebo nie, je tam zastrešený chodník, aby človek mohol ísť do vlaku. Sú to prestupné terminály, ktoré spĺňajú západné štandardy.

Župa nemá stroje na to, aby postavila koľajnice. „Tlačili sme na pílu“, kde sa len dalo, makáme na tom, aj minulý týždeň som mal stretnutie s ministrom Doležalom a bavili sme sa o tom, ako odľahčiť hlavný železničný ťah od Pezinka, aby sme urobili lokálnu železničnú trať cez Triblavinu smerom na Groby, Svätý Jur a Pezinok.

V rámci územného plánovania a životného prostredia, čo je naša kompetencia, sme poskytli absolútnu súčinnosť a poskytli sme všetky dokumenty.

Dušan Velič: Koľko kilometrov železníc ste však vylobovali? Viem, že to nemáte v kompetencii...

Juraj Droba: Nie je v náplni práce župana lobovať za koľajnice. Musí to byť rozhodnutie vlády a je to vaša vláda.

Dušan Velič: Vláda má nejaké strategické zámery. Tu sú však ľudia, ktorých kvalita života je od vás priamo závislá. Vy ste ten gazda, ktorý má ľuďom poskytnúť služby. Povedať, že sa to nedá, lebo na to nemám kompetencie, pre mňa nie je odpoveď. Ja chcem ísť proaktívne.

Máte evidentne rozdielnu predstavu o tom, ako má župan pracovať...

Dušan Velič: Presne tak.

Juraj Droba: Toto je stavanie vzdušných zámkov, ako to pán Velič robí aj v kampani. Rozpráva o tom, čo všetko urobí, ale má na to nula kompetencií.

Treba však férovo povedať, že aj vy ste pred piatimi rokmi hovorili v kampani o veciach, ktoré nemáte v kompetencii. Napríklad v rozhovore pre Denník N ste vtedy na otázku, aké významné projekty ukončíte ako župan, povedali: „Bude stanica filiálka, predĺžené niektoré električkové trasy, urobená aspoň projektová dokumentácia severného obchvatu Senca, budem intenzívne rokovať o dvoch diaľničných križovatkách v Malackách, budem spolupracovať s primátorom Pezinka aj so Slovenskou správou ciest na ďalšom pokračovaní prác na obchvate Pezinka. Budem mať sociálne služby a stredné školy s vyššími platmi zamestnancov. Budem vážne rozmýšľať nad výstavbou športoviska na konci Petržalky.“ Prečo stanica filiálka nie je a nie sú predĺžené električkové trate?

Juraj Droba: Bol som vtedy trochu premotivovaný, ako je dnes pán kolega. Potom som narazil na každodennú realitu a dnes som úplne realisticky upravil, čo župan vie a čo nevie spraviť. To sa odrazilo aj v mojom programe a už sa tam nenachádzajú také veci, na ktoré nemám iba ja dosah.

Okrem filiálky sme však vo všetkých spomenutých oblastiach začali konať a v mnohých sme urobili ešte viac, ako sme sľúbili.

 

V druhej polovici rozhovoru sa dozviete:

Ako župa pomohla rozvoju stredného školstva a čo by v tejto oblasti robil Dušan Velič inak?

Prečo sa Juraj Droba dostal s Dušanom Veličom do sporu vo veci župných bytov pre učiteľov, zdravotníkov či sociálnych pracovníkov?

Prečo Dušan Velič ponúka ako svoju hlavnú tému vyriešenie problému s vrakunskou skládkou, keď by na to ako župan nemal priamy dosah? A ako na to reaguje Juraj Droba, ktorý čelí aj výčitkám, že tento problém päť rokov neriešil?

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.