Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
16. jún 2022

Bratislavské Hanusove dni

Bratislava opäť ožije festivalom BHD

Už tento štvrtok 16. júna sa začnú Bratislavské Hanusove dni, mestský kultúrno-akademický festival na prieniku kresťanstva a dnešnej spoločnosti.

Bratislava opäť ožije festivalom BHD

BHD archív, Barbora Girmanová

Po minuloročnom úspechu sa festival opäť vracia do nádhernej záhrady Pálffyho paláca od 16. do 20. júna 2022.

11. ročník bude o krehkosti identít!
Témou tohto ročníka je Krehkosť identít, ktorú nám približuje šéfdramaturg festivalu Juraj Šúst: „Ako možno lepšie rozumieť svojej sexualite? Svojmu pohlaviu? Svojej generácii či príslušnosti k spoločnosti, národu a viere? Tohtoročné BHD budú hľadať, či a ako je možné aj v „tekutej“ spoločnosti žiť v pevných a ukotvených identitách. A tiež, nakoľko naše hodnotové, kultúrne a (ne)náboženské východiská vplývajú na našu schopnosť vyjsť zo seba smerom k druhému. Ako je možné mať pevné postoje a zároveň nevnímať druhého ako hrozbu, ale viesť s ním autentický dialóg?“

Hľadáme vzory!
Napríklad aj v živote blahoslaveného cisára Karola I. Jeho životné postoje nám osobne sprostredkuje pravnuk posledného rakúsko-uhorského cisára – arcivojvoda Imre von Habsburg-Lothringen. Ďalším vzácnym hosťom je americký dominikán Fr. Gregory Maria Pine, OP, známy z podcastu Godsplaining alebo Pints with Aquinas. Vo svojej prednáške bude argumentovať, prečo je cnosť rozumnosti podstatná pre šťastný život.

Program bude pestrý!
V nedeľu čaká návštevníkov talkshow spojená s koncertom dvoch hudobných párov: právom oceňované duo Lash & Grey a manželia Jana a Lukáš Zubajoví. Max Kašparů sa pripojí svojím nadhľadom do podujatia s názvom Snowflake generation, v ktorom budú štyria mladí ľudia rôznych svetonázorov diskutovať o svojej identite. Neobídeme ani otázky, prečo sa pápež pletie do ekonomiky či prečo nám chýba katolícka kaviareň. Všetky podujatia festivalu nájdete tu v programe.

Diskusie pokračujú na Hanusovej terase
Novinkou tohto ročníka je Hanusova terasa! Okrem tradičného obchodíka s kvalitnými knihami tu nájdete aj stánok s občerstvením. Po podujatí pokračujte v diskusii s priateľmi a novými známymi pri pive alebo šálke kávy a drobnom občerstvení v príjemnom prostredí našej Hanusovej terasy.

Pozvite svojich priateľov
Čo tak pozvať kolegu z práce, dobrých známych, s ktorými sa už rok dohadujete na stretnutí, či manželku na výnimočný večer? Pre všetkých váhajúcich spúšťame akciu 1+1. Dva lístky tak dostanete za cenu jedného! (Akcia platí na všetky druhy festivalových lístkov do piatka 17. 6. do 17:00.)

Organizátorom je Spoločenstvo Ladislava Hanusa
Organizátorom festivalu je Spoločenstvo Ladislava Hanusa, ktorého poslaním je prinášať Krista a evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 19 rokov sa usiluje spájať vieru s rozumom duchovno-intelektuálnou formáciou mladých osobností z kresťanského prostredia a angažovaním sa pre spoločné dobro v najrôznejších oblastiach kultúrneho a verejného života.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.