Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. január 2022, 19:50

Proces s fínskou političkou

Päivi Räsänenová, ktorú žalujú za citovanie Biblie, odmietla vinu

Päivi Räsänenová, ktorú žalujú za citovanie Biblie, odmietla vinu

Päivi Räsänenová. Foto - FB

Fínska poslankyňa čelí obžalobe za údajné podnecovanie nenávisti proti homosexuálom. 

Kresťanskodemokratická poslankyňa fínskeho parlamentu Päivi Räsänenová sa v pondelok postavila pred okresný súd v Helsinkách spoločne s Juhanom Pohjolom, biskupom Evanjelickej luteránskej misijnej diecézy vo Fínsku, ktorý takisto čelí trestnému stíhaniu.

Fínska politička čelí obžalobe za údajné podnecovanie nenávisti proti homosexuálom. 

Räsänenová pred súdom vyhlásila, že je nevinná, informovala Catholic News Agency.

Obžalovaných pred budovou súdu čakali ich priaznivci držiaci transparenty. Obžaloba počas procesu tvrdila, že názory obžalovaných sú diskriminačné voči menšinám, obhajoba apelovala na súd, aby nekriminalizoval tradičné kresťanské názory na manželstvo a sexualitu.

V apríli 2020 dvojicu obžaloval fínsky generálny prokurátor, ktorý ich formálne obvinil zo zločinu „etnickej agitácie“, ktorý spadá do sekcie „vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti“.

Ich vyhlásenia, ktoré vyjadrovali nesúhlas s homosexuálnymi manželstvami, podľa prokurátora „pravdepodobne spôsobili neznášanlivosť, pohŕdanie a nenávisť voči homosexuálom“.

Inzercia

Räsänenová v nedávnom rozhovore pre Alliance Defending Freedom International povedala, že byť vypočúvaná pre zdieľanie biblického verša je „celkom veľké privilégium“.

„Mala som možnosť veľakrát povedať polícii o posolstve evanjelia, o tom, čo Biblia učí o hodnote človeka,“ povedala.

 

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Z okna horiaceho bytu na siedmom poschodí vyskočila v Trenčíne jedna osoba, ktorá zraneniam podľahla, informovala trenčianska krajská polícia, ktorá začala trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia v súbehu s prečinom usmrtenia. Na miesto privolali všetky záchranné zložky. (tasr)

pred 5 hodinami

V piatok na Slovensku odhalili 201 prípadov koronavírusu. Pribudli dve obete. V nemocniciach je s ochorením covid-19 hospitalizovaných 258 pacientov. Laboratóriá vykonali 1 684 PCR testov, pozitivita je 12 percent. (nczi, tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.