Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. január 2022, 15:18

Fínska politička Päivi Räsänenová

Byť stíhaná za zdieľanie verša z Biblie je privilégium

Byť stíhaná za zdieľanie verša z Biblie je privilégium

Päivi Räsänenová. Foto – FB

Poslankyňa sa budúci pondelok postaví pred súd pre obvinenie z podnecovania nenávisti voči homosexuálom.

Kresťanskodemokratická poslankyňa fínskeho parlamentu Päivi Räsänenová v rozhovore pre Alliance Defending Freedom International povedala, že byť vypočúvaná pre zdieľanie biblického verša je „celkom veľké privilégium“.

„Mala som možnosť veľakrát povedať polícii o posolstve evanjelia, o tom, čo Biblia učí o hodnote človeka,“ povedala.

Räsänenová, ktorá bola políciou vypočúvaná vyše 13 hodín vo veci toho, ako si vysvetľuje biblické listy apoštola Pavla, sa budúci pondelok postaví pred súd pre obvinenie z podnecovania nenávisti voči homosexuálom.

Svoje stíhanie politička považuje za „absurdné“ a tvrdí, že pripomína časy Sovietskeho zväzu. „Keď som pracovala ako ministerka vnútra a mala na starosti políciu, nikdy by som si nebola vedela predstaviť, že ma budú na policajnej stanici raz vypočúvať a klásť mi takéto otázky,“ povedala.

Polícia sa podľa jej slov pýtala aj na to, či je ochotná odvolať svoje výroky, čo 62-ročná politička odmietla. Povedala, že o týchto veciach bude „hovoriť a písať aj v budúcnosti, pretože sú vecou presvedčenia, nielen názoru“.

Politička sa do problémov dostala v roku 2019, po tom, ako na Twitteri vyjadrila svoj nesúhlas s cirkevnou podporou festivalu Pride. Svoj tweet doplnila obrázkom novozákonného textu odsudzujúceho homosexuálne správanie, konkrétne úseku z Listu Rimanom 1,24-27.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami
pred 7 hodinami

Španielska LGBT komunita hovorí o stigmatizácii pri informovaní o opičích kiahňach. „Hlavné riziko sa v súčasnosti týka mužov, ktorí mali sex s mužmi, a to musíme povedať. Robíme to v záujme práve tejto skupiny, ktorej sa to týka. To nie je stigmatizácia, to je skrátka zhodnotenie aktuálnej hrozby,“ kontroval komunite nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach. (markíza)

pred 8 hodinami

Holanďan Koen Bouwman triumfoval v 19. etape cyklistických pretekov Giro d’Italia. Jazdec tímu Jumbo-Visma zdolal druhého Švajčiara Maura Schmida a tretieho Taliana Alessandra Tonelliho. Ružový dres pre vedúceho pretekára celkového poradia si udržal Ekvádorčan Richard Carapaz z Ineosu-Grenadiers. (tasr)

pred 9 hodinami

Ministerstvo zdravotníctva chce zvýšiť počet ľudí absolvujúcich preventívne prehliadky. Dobrým príkladom je podmienenie uhrádzania niektorých úkonov u zubného lekára preventívnymi prehliadkami. „Prevencia je najlepšia a je najlacnejšia. Pripravuje sa aj legislatíva, ale všetko je to ešte v rámci diskusií,“ uviedla štátna tajomníčka rezortu Lenka Dunajová Družkovská.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.